Aký povlak by ste si mali zvoliť pre svoju terasu?

Aký povlak by ste si mali zvoliť pre svoju terasu?

Po zakúpení domu snívate o premene vašej záhrady na malý raj na slnečné dni. Ale zatiaľ čo čakáte na svoju terasu, aby ste videli denné svetlo, premýšľate nad výberom jej poťahu, tu je niekoľko odpovedí, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa.

Materiály sa prispôsobia vašej atmosfére

Trh s vonkajšími vlečkami dnes ponúka množstvo možností na usporiadanie podlahy vašej terasy. Prírodný kameň, kompozity, drevo, dlaždice, terakota ... materiály sú také rozmanité ako vaše želania a potreby.

Obklady

Nevyhnutný, nadčasový obklad zostáva na terase často používaným materiálom. Porcelánová kamenina v tejto kategórii je známa už niekoľko rokov. Porcelánová kamenina, založená na lisovanej hline a silike, je ekologickým materiálom, pretože je prírodná a recyklovateľná. Jednoduchá inštalácia je známa aj tým, že je veľmi odolná voči opotrebeniu, ale tiež proti škvrnám a klimatickým zmenám.

Drevo

Krásny, príjemný na dotyk, prírodný, priateľský, dekoratívny, drevo sa bohato prelína s terasou. Lví podiel tvorí hniloba a veľmi odolné exotické lesy. Ipe, teak, jabota, cabreuva, sublimujú vašu terasu.

Prírodný kameň

Robí silný návrat, ktorý bol zaznamenaný pri poťahovaní terás. Žula, ale aj mramor alebo bridlica, sa veľmi cenia pre ich estetické stvárnenie a prirodzené kúzlo. Veľmi odolný prírodný kameň ponúka neporovnateľnú životnosť. Môžete sa tiež rozhodnúť pre rekonštituovaný kameň, ktorý je lacnejší ako prírodný kameň. Pri zmiešaní s cementom a vlhkým pieskom má vzhľad mramoru, žuly, bridlice alebo dokonca terakoty. Rovnako ako prírodný kameň starne v priebehu času.

Niektoré pravidlá dodržiavať

Ak je estetika vášho náteru prvoradá, majte na pamäti, že používanie a údržba musí byť rovnako praktická. Z pochopiteľných bezpečnostných dôvodov musí byť podlaha vašej terasy nekĺzavá, materiál musí byť ľahko čistiteľný. Pretože medzi jedlom, opaľovacím krémom, nepriaznivým počasím bude vaša terasa vidieť všetky farby! Nezabudnite tiež zvoliť tmavý povlak, aby ste predišli nadmernému a nepríjemnému dozvuku.