Komentáre

Video: kvet orchidea

Video: kvet orchidea

Orchidea je vysoko symbolický kvet, pretože predstavuje luxus, vášeň, ale predovšetkým absolútnu krásu. Niektorí dokonca hovoria, že stelesňuje mýtus ideálnej ženy. Okrem toho zostáva veľkolepým kvetom, ktorý si všetci vážia. Na druhej strane málokto vie, že je možné, aby sa kvitol vďaka dobrej veľkosti. Christian Morel, kvetinár, vysvetľuje postup, ktorý sa má pri videu dodržať!

Pozrite si video

Veľkosť orchidey

Akonáhle sú kvety vašej orchidey preč, je potrebné odrezať stonky na spodnej časti listov. Na tento účel použite prerezávacie nožnice, ktoré ste už predtým dezinfikovali, aby ste nepriniesli žiadne ochorenie. Potom obmedzte zalievanie a počkajte, kým kvetina upadne do spiaceho stavu. To znamená, že listy budú bledé a previsnuté, až kým sa nedotknú okrajov kvetináča.

Nový kvet

Cieľom je potom monitorovať vzhľad malého vetvenia na úrovni goliera. Nie je to koreň, je to kmeň, ktorý potom dá kvetinu. Akonáhle vidíte, že to vyzerá, je nevyhnutné pokračovať v pravidelnom zalievaní rýchlosťou jedného pohárika za týždeň. Môžete tiež pridať trochu orchideového hnojiva. V priebehu týždňov stonka porastie. Neváhajte a dajte jej školiteľa, aby sa nerozbila. Musíte len umiestniť kvetinu na svetlé miesto, ale najmä nie na plné slnko. Teraz viete, ako udržiavať orchideu, ale predovšetkým ju znova rozkvitnúť. Môžete si z toho vyťažiť maximum a udržať najkrajšiu kvetinu doma po celý rok! Nájsť Oživenie orchidey na Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile.