Podrobne

Alternatívne ubytovanie pre študentov

Alternatívne ubytovanie pre študentov

Nájdenie ubytovania je pre študentov často zložitý krok vzhľadom na ich rozpočet, ale aj nedostatok, ktorý ovplyvňuje ubytovanie študentov. Preto sa alternatívy neustále vyvíjajú. Aktualizujte tieto nové typy ubytovania.

Ubytovanie študentov na farme

Od roku 2005 sa poľnohospodári spojili, aby vytvorili združenie Campus Vert. Ponúka zariadený nájom na farme, od štúdií až po typ 3. Táto iniciatíva sa týka dvadsaťosem miest, ktoré sú rozdelené do troch regiónov: sever, Picardia a Bretónsko. Študent žije v pokoji av plnej prírode za atraktívne nájomné: od 230 do 330 EUR mesačne. Využívaním nevyužitých častí na farme môžu poľnohospodári zvýšiť svoj príjem. Vzdialenosť však zvyčajne vyžaduje, aby bol študent motorizovaný.

Ubytovanie pre študentov v kempe

Niektoré kempingy otvorené počas celého roka môžu ubytovať študentov. Potom si prenajmú bungalov alebo mobilný dom, ktorý im poskytne malý priestor so všetkým potrebným pohodlím.

Ubytovanie študentov so staršou osobou

V posledných rokoch sme videli vzhľad úplne nového vzorca: medzigeneračné spolužitie, v ktorom študent ubytuje staršiu osobu. Toto je často jedna osoba a jedna alebo viac izieb je neobsadených. Študent je ubytovaný bezplatne alebo za malý poplatok. Na oplátku súhlasí, že bude napríklad poskytovať niekoľko služieb menu a / alebo stráviť nejaký čas so svojím vlastníkom. Študent ťaží zo zariadenej izby a niektoré izby zdieľa so svojou domácou. Na tento systém vo všeobecnosti dohliadajú osobitné združenia, ktoré sa zaoberajú sieťovaním a zmluvou. Charta sa musí rešpektovať za harmonické spolužitie. A v prípade problému môže zasiahnuť sprostredkovateľ.

Sociálne bývanie študentov

Študenti, ktorí majú nárok na sociálne kritériá, sa môžu uchádzať o sociálne bývanie v rezidencii HLM. Nájomné je potom nízke (približne medzi 100 a 350 EUR), ale ubytovanie sa zvyčajne nachádza na okraji mesta, to znamená dosť ďaleko od centra mesta.

Ubytovanie študentov v kontajneroch

Prvé ubytovanie študentov v kontajneroch bolo vytvorené v Le Havre v septembri 2010, kde sa vytvorilo skutočné študentské sídlo. Tieto atypické ubytovanie pochádzajú z Holandska. Jedná sa o ekonomické, rýchle a ľahko zostaviteľné riešenie. Každý kontajnerový byt má rozlohu 28 m², je zariadený, vybavený a pripojený na internet za menej ako 280 EUR mesačne.

Rehabilitované miesta pre študentov

Stále existuje mnoho atypických riešení ubytovania študentov. Jedným z príkladov je rehabilitácia miest určených pre čokoľvek iné. Toto je prípad kasín Lourcine v centre Paríža, ktoré sa rehabilitujú, aby sa zmestili študentské izby a štúdiá.