Krátko

Drevo sa kombinuje s kovom pre víťazné duo

Drevo sa kombinuje s kovom pre víťazné duo

Keďže sa priemyselný štýl v našich interiéroch stal silným trendom, videli sme úžasné manželstvo prírodných materiálov s inými priemyselníkmi, konkrétne s drevom a kovom. Pre jedinečný štýl ponúkajú tieto dva materiály mnoho dekoratívnych možností. Priblížte víťazné duo.

Priemyselný štýl ako inšpirácia

Priemyselný štýl je priamo inšpirovaný 50. rokmi, keď bola industrializácia veľmi silná. Počas tohto obdobia bolo vyrobených veľa funkčných kusov nábytku v továrňach. Vidíme najmä vzhľad kovových stoličiek, skriniek alebo veľkých drevených pracovných dosiek. Tieto materiály sa používajú hlavne pre svoju vysokú odolnosť a funkčný aspekt. Drevo je často dosť surové a brúsený kov preberá patinované aspekty pre efekt starnutia. Šialenstvo pre priemyselný štýl je znovuzrodené trendom podkrovia, ktorý prispôsobuje opustené továrne, aby z nich urobili veľké otvorené obydlia. Retro aspekt je tiež veľmi obľúbený, pripomína napríklad učebne minulosti.

Dekoratívne možnosti

Ako vidíte, nábytok, ktorý kombinuje drevo s kovom, si ideálne nájde svoje miesto v priemyselnom interiéri. Potom budete mať dve možnosti: rozhodnúť sa pre nábytok, ktorý zahŕňa asociáciu drevo / kov, alebo si vytvorte dekor, ktorý kombinuje tieto dva materiály. Oceňujeme predovšetkým stôl alebo príborník s kovovou základňou a drevenou doskou, ale uprednostňujeme celokovové stoličky, ktoré je možné kombinovať so surovým dreveným stolom. Kovový nábytok môže mať malý vplyv aj jeho inštaláciou na drsnú podlahu. Neváhajte tiež staviť na doplnky, ktoré dávajú štýl. Pomyslite na lampu architekta alebo na veľké kovové hodiny. Nezabúdajte tiež na to, že táto kombinácia bude veľmi vhodná aj pre odizolovaný interiér s veľmi dizajnovým štýlom. Na druhej strane, v závislosti od zvolených kusov, sa táto zmes môže hodiť aj k klasickejšiemu štýlu výberom menej surového dreva a tepaného železa. Všetko záleží na nálade, ktorú chcete vytvoriť.

Kde nájdete priemyselný nábytok, ktorý kombinuje drevo a kov?

Samozrejme ideálne a zahrajte si kartu na obnovenie! Potom môžete zbierať blšie trhy a ďalší predaj v garáži a nájsť vintage kúsky, ktoré boli obnovené v továrňach. Avšak, buďte opatrní, pretože tento typ nábytku je veľmi trendový, ceny niekedy stúpajú, najmä ak sú kusy atypické. Dobrou správou je, že mnoho obchodov s dekoráciami ponúka nábytok inšpirovaný týmto trendom. Nebudete mať teda problém nájsť skrinky alebo stoličky z kovu a dreva s priemyselnou inšpiráciou v Maisons du monde alebo AM.PM. Nájdete dokonca nábytok, ktorý budete ťažko hľadať, napríklad čelo alebo konferenčné stolíky na lietadle Fly. Nezabudnite sa tiež obrátiť na značky, ktoré opätovne vystavujú svoj nábytok, ako je to v prípade kovových stolov a stoličiek Tolix.