Komentáre

Tipy a triky na (správne) skladovanie chladničky

Tipy a triky na (správne) skladovanie chladničky

Špatne uložená chladnička má mnoho nevýhod: výrobky, ktoré sa nedajú nájsť, uplynula doba použiteľnosti, rozmaznané jedlo ... Na udržanie chladničky v čistote a poriadku však stačí pár tipov a trochu disciplíny, čo zaručuje perfektnú hygienu a šetrí čas každý deň!

Čistá a uprataná chladnička

Predtým, ako premýšľate o správnom skladovaní potravín, nemali by ste zanedbávať hygienický aspekt. Chladnička sa musí pravidelne čistiť, ovocie a zelenina prechádzajú pod vodou pred tým, ako sa skladujú v zásuvke na zeleninu, a zbytočné obaly vyhodené do koša (kartóny jogurtu, propagačné štítky atď.). Nezabudnite tiež izolovať svoje jedlo od seba tak, že ho natiahnete na stretch papier, hliníkovú fóliu alebo do krabíc Tupperware (americká značka tiež uložila svoj pracovný kôň na začiatku školského roka!) , Najlepšie je zvoliť priehľadné škatule, ktoré vám umožnia vidieť ich obsah bez ich otvorenia, alebo ich neváhajte označiť štítkom zadaním dátumu, kedy ste ich vložili do chladničky! Táto veľmi jednoduchá disciplína zabraňuje množeniu baktérií a udržuje jedlo dlhšie.

Majster chladu

Prvým pravidlom je udržiavať jedlo na správnom mieste: chladnička má niekoľko zón - chladných, chladných, miernych a dverí - ktoré sú určené na umiestnenie rodiny potravín. Surové mäso, ryby a studené mäso sa teda umiestňujú do chladnej zóny, mliečne výrobky a jedlá už uvarené v miernom pásme, čerstvé ovocie a zelenina v miernom pásme atď. Taktiež sa vyhnite trvalému otváraniu chladničky: prerušujete chladiaci reťazec, ktorý je nevyhnutný pre dobré uchovanie vášho jedla!

Predchádzanie plytvaniu

Aby ste vyhodili čo najmenšie jedlo, neprepĺňajte chladničku. Spoliehajte sa tiež na dátumy exspirácie a výrobky, ktoré rýchlo podliehajú skaze, vždy umiestnite pred ostatných: najskôr ich budete konzumovať mechanicky!

Pozrite si naše video: 3 tipy na upratovanie vašej kuchyne

Všetky videá na varenie