Video: udržujte svoje ruže biodiverzitou

Video: udržujte svoje ruže biodiverzitou

Na boj proti chorobám, ktoré napádajú rastliny vo vašej záhrade, existujú rôzne chemikálie, ktoré nepochybne budú mať radikálny účinok. Máte však aj možnosť zvoliť si oveľa lepšie riešenie pre životné prostredie: zoskupenie určitých rastlín v rovnakom priestore. Stéphanie Taffin, záhradná architektka, vysvetľuje, ako usporiadať záhradu tak, aby si vaše rastliny navzájom pomáhali pri ich vývoji. Postupujte podľa jeho rady, na videu!

Pozrite si video

Bojujte proti voškám

Aby sa ukázala výhoda biodiverzity v záhrade, Stéphanie Taffin si vybrala príklad ružového kríka. Toto je skutočné oko a čuchové potešenie. Je však veľmi náchylný na choroby a hmyz. Jeho najväčším nepriateľom je určite voška. Na to, aby sa táto utiekla, prvé riešenie spočíva vo vytvorení pôdneho krytu získaného pestovaním rôznych rastlín na spodnej časti ružového kríka. Aromatické látky ako tymián, šalvia, bazalka, rozmarín alebo dokonca rôzne druhy levandule sú veľmi účinné. Produkujú látky, ktoré odpudzujú vošky, a tak umožňujú listom ružového kríka zostať relatívne zdravým.

Bojujte proti húb

V boji proti hubám uprednostňujeme rastliny ako cesnak a pažítka. Tieto odpudzujú práškovú pleseň a podporujú vymiznutie pľuzgierov a plesní, ktoré sa objavujú na listoch.

Vtáky

Nakoniec, najväčšími spojencami vašich ruží sú bezpochyby vtáky, najmä kurčatá, ktoré sú schopné jesť medzi 200 a 400 voškami za hodinu. Aby ste však povzbudili vtáky, aby zostali na vašej záhrade, musíte ich nakŕmiť a prečo im neposkytnúť prístrešie. Je zrejmé, že zastaviť akékoľvek chemické ošetrenie ruží, ktoré by ich mohli otráviť. Teraz viete, že určitým chorobám je možné vyhnúť jednoduchým zoskupením rastlín. Hráte teda o biodiverzite a vyhýbate sa používaniu chemikálií. Ešte lepšie je, že vytvoríte veľmi kvetinové rohy, vďaka ktorým bude vaša záhrada oveľa atraktívnejšia a teplejšia! Nájdite Prírodnú údržbu záhrad s biodiverzitou na stránke Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile.