Knoll - Dizajn pre život

Knoll - Dizajn pre životWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Značka Knoll, hodná dediča hnutia Bauhaus, položila základy dnešného dizajnu bývania. Jeho nábytok s prekvapujúcimi líniami, viac ako kedykoľvek predtým, zodpovedal dobám, nás sprevádza každý deň v dome rovnako ako v kancelárii. Barcelonská stolička pre krby, stolička Tulip a platnerský stôl, ktoré sa stále používajú, dnes patria medzi legendárne kusy nábytku. Dnes sledujeme impozantnú cestu páru Knollovcov, ktorí sú presvedčení, že „úspech produktu závisí od kvalitného dizajnu“.

New York, New York

Na konci 30. rokov 20. storočia založil Hans Knoll svoju prvú značku nábytku na 72. ulici v srdci „Veľkého jablka“. Tento mladý Nemec emigrovaný do Spojených štátov, vášnivý pre hnutie Bauhaus, bol vyškolený v oblasti dizajnu a architektúry vo Švajčiarsku a Anglicku. Počas druhej svetovej vojny sa Hans Knoll stretol a najal si Florencie Schusta, mladého dekoratéra a dizajnéra interiéru. Bol to začiatok profesionálnej spolupráce a predovšetkým milostný príbeh, ktorý trval až do Hansovej smrti v roku 1955.

A meteorický vzostup

Knoll pár sa pustí do vydávania a vývoja inovatívneho nábytku, reagujúc na princípy Bauhausu (umelecké hnutie medzi dvoma svetovými vojnami, ktoré položí základy toho, čomu sa bežne hovorí dizajn). Kľúčový kameň vzostupu spoločnosti bude spočívať na kreativite dizajnérov, ktorých si všimli a vyškolili Hans a Florencia. Výrobky Knoll vďaka mnohým kontaktom vo svete dizajnu v Európe a Amerike rýchlo nadobúdajú medzinárodný rozmer: iniciujú základy dnešného dizajnu. Po otvorení špecializovanej textilnej dcérskej spoločnosti sa Knoll presťahuje do Pensylvánie, kde sa stále nachádza sídlo značky.

Nadčasový nábytok

Vďaka rôznym talentom, ktoré Hans a Florence Knoll využívajú, je katalóg Knoll bohatý a rozmanitý, pokiaľ ide o línie a materiály. Na druhej strane všetci prevzali tento prísľub kvality a vysokých štandardov, čo sa týka Knoll podpisu, od textilnej krytiny po drevo a hliník. Unavený nenájdením kvalitných textílií Florence Knoll vyzval módny priemysel, aby navrhol čalúnenie kresiel, kresiel a pohoviek značky: látky a kože sa vyrábajú a šijú s dokonalým povrchom, všetko udržateľnosťou. Stolička Bertoia, stoličky Risom alebo kreslo Spark sú dnes dizajnovými legendami, ktoré sa vždy publikujú a distribuujú po celom svete vďaka vášni mýtického páru v histórii dekorácie interiéru.