Podrobne

Video: repot kaktus

Video: repot kaktus

Kaktus je zvláštna rastlina, ktorá ukladá šťavu vo svojich tkanivách v očakávaní dlhých období sucha. Napriek tejto jedinečnosti si to vyžaduje údržbu bežnú pre ďalšie rastliny, počnúc zalievaním. Keď veľkosť kaktusu dosiahne určitú fázu, je nevyhnutné získať z neho nový hrniec, aby mohol pokračovať vo svojom vývoji. Christian Morel ako taký odhaľuje niekoľko tipov na dobré preskupenie. Postupujte podľa jeho rady, na videu!

Pozrite si video

Zalievanie kaktusu

Na správne rozmnožovanie vášho kaktusu potrebujete hrniec vhodný pre veľkosť rastliny, ale tiež piesok a zalievaciu pôdu v rovnakom množstve. Miešajte ich, až kým nedosiahnete homogénny substrát. Pretože kaktus nemá takmer žiadne korene, piesok podporuje založenie závodu v jeho novom prostredí. Pred vložením kaktusu umiestnite do spodnej časti hrnca aj časť pôdy. Potom vyplňte medzery zmesou. Dbajte na to, aby ste príliš nezhutňovali pôdu, pretože vzduch musí v nádobe cirkulovať. Nakoniec je vhodné pridať na povrch pôdy tenkú vrstvu čierneho piesku. Nielenže umožňuje kaktusu udržať trochu vlhkosti, ale tiež dodáva estetickú a čistú stránku.

Kaktus zalievanie

Po presídlení kaktus nevyžaduje veľkú starostlivosť. Pokiaľ ide o zalievanie, spočítajte jedno brokové sklo mesačne. Ak je rastlina veľmi veľká alebo je doma obzvlášť teplá, pridajte niekoľko centimetrov. Na záver možno povedať, že napriek tomu, že kaktus vyžaduje len veľmi malú údržbu, je dôležité nezanedbávať ho. Nezabudnite ju zalievať mesačne a predovšetkým prispôsobte kvetináč veľkosti rastliny. Ak je tento príliš stiesnený, neváhajte ho presadiť. Teraz viete, ako to urobiť! Nájdite preskupenie kaktusu na stránke Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile.