Biele a drevo, víťazné dekoratívne združenie

Biele a drevo, víťazné dekoratívne združenieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jedným zo silných trendov našich interiérov je bezpochyby spojenie bielej s drevom. Tento trend, inšpirovaný škandinávskym štýlom, je nevyhnutný tak v našom nábytku, ako aj vo výzdobe miestností v dome. Späť na víťazné dekoratívne združenie.

Škandinávsky štýl ako inšpirácia

V škandinávskych krajinách je drevo a najmä ľahké drevo v centre dekorácie, ktorá evokuje okolitú prírodu. Drevo má nespornú výhodu v tom, že v oblastiach s veľmi nízkymi zimnými teplotami vyvoláva dotyk tepla a pohodlia. Nachádza sa v nábytku aj podlahe s krásnymi parketovými podlahami. Aby sme sa však vyhli rustikálnemu efektu, ktorý môže drevo niekedy poskytnúť, očividne kladieme čisté línie a veľmi špecifický dizajn škandinávskeho štýlu. Atmosféra je moderná a teplá pre interiér, v ktorom je príjemné bývať. Druhý kľúč k škandinávskemu štýlu spočíva v bielej farbe, ktorá sa spája s drevom. Lásku k bielej vysvetľuje nielen potreba svetla v interiéroch, ale aj chuť čistých vecí. Biela sa potom používa na steny alebo záclony na osvetlenie interiérov, ktoré niekedy nemajú prirodzené svetlo, ale aj na nábytok na vetranie dreveného materiálu. Ako skutočný spojenec v štýle dizajnu, biela uplatňuje čisté línie a stáva sa neodmysliteľnou súčasťou škandinávskeho štýlu.

Dekoratívne možnosti

Či už žijete v škandinávskych krajinách alebo vo Francúzsku, kombinácia dreva s bielou bude rovnako ideálna pre váš interiér vďaka takmer nevyčerpateľným dekoratívnym možnostiam. Vo veľmi dizajnérskom interiéri si napríklad vyberiete biely nábytok s čistými líniami a pridáte nejaké ozdobné drevené doplnky, ktoré atmosféru zahrejú. Na nastavenie tónu môžete použiť dizajnérske drevené hodiny, originálne vázy alebo dokonca malú stoličku alebo podstavec. Naopak, v interiéri, kde je v nábytku veľmi drevo, môžete pridať aj biele dotyk. Potom premýšľajte o maľovaní stien na svetlo bielu, pridajte kocky a vankúše a ozdobné predmety, ktoré osvetlia miestnosť a dodajú jej jemný dizajnérsky dotyk. Musí dekor? Značky dekorácie ako Ikéa, Fly alebo Alinéa teraz jazdia na tomto trvalo udržateľnom trende a ponúkajú nábytok, ktorý priamo spája túto víťaznú kombináciu. Nájdete tu stoly s drevenou doskou a bielym podstavcom alebo naopak, kuchyne, ktorých nábytok elegantne kombinuje farbu a materiál alebo dokonca stolové doplnky, ktoré miešajú drevo s bielymi pokrmami. Náš tip na dekorácie: Hrajte s rôznymi materiálmi a dajte hĺbke svojmu interiéru. Ak chcete reagovať na surový vzhľad dreva, použite bielu farbu v mäkších materiáloch, ako sú textilné látky so závesmi, vankúšmi, ale tiež napríklad s falošnými kožušinovými kobercami.