Vezmite si interiér na cestu s etnickým dekorom

Vezmite si interiér na cestu s etnickým dekorom

Medzi trendmi v centre pozornosti je etnický dekor jedným z veľkých víťazov, ktorý získal jednomyseľnú podporu. Do našich interiérov prináša dych poézie a očaruje nás svojimi teplými farbami. Ak sa etnický trend, ktorý už bol pred niekoľkými rokmi v móde, zdal byť príliš nezmyselný, je teraz oveľa miernejší a jeho bohémska stránka prináša dotyk vylepšenia.

Výzdobným trendom je utiecť

Etnická výzdoba, ktorá je ideálna v interiéri, ktorý je viac ako kedykoľvek predtým, evokuje vzdialené obzory. Pýchu dáva objektom nájdeným počas ciest do konca sveta, od orientálneho koberca po indickú hruď, od africkej sošky po lampu z Ázie. Materiály tiež pripomínajú iné krajiny: terakota, rafia, kovanie, teak, bambus a prútie, ako aj látky z iných krajín. Hudba je rovnako svedkom kultúrneho dedičstva každej krajiny. Je nevyhnutné ponúknuť zbierku etnických hudobných nástrojov, ktoré vibrujú pod očarujúcimi zvukmi básnickej kráľovnej matky Asantes - ghanskej etnickej skupiny - damaru Nepálu, tibetských činelov, flauty panvica, sitar z Indie alebo djembe z Mali so širokým zvukovým spektrom.

Fotografie: Becquet / Maisons du Monde

Proti ponurý dekor

Najmenej môžeme povedať, že - utlmený jeho vzdialenými ozvenami - etnický dekor neponecháva žiadny priestor pre sivosť a uvoľňuje pozitívne energie. Interiér je priateľský, hrejivý a kladie dôraz na svetové kultúrne dedičstvo. Každá izba je vyzdobená nádhernými farbami. Fialové pleťové ramená s červenou, žltou a oranžovou farbou. Tóny modrej farby prinášajú eleganciu. Farebné hody na posteľ, pestré vankúše vykladané perlami, flitrami alebo zlatými niťami, vzorovaný alebo vyrezávaný nábytok očarujú každodenný život.

Fotokredit: La Redoute

Riad nie je výnimkou z tohto trendu. Etnický štýl tiež vyhráva jedlá na okamihy zdieľania. Rozhodli sme sa pre úplne zdobené africké keramické jedlá, ktoré prichádzajú vo všetkých tvaroch a niekedy sú zdobené bronzom, čínskou čajovou službou s neporovnateľnou chuťou, hrnčekmi zdobenými rozkošnými margouillatami. Nechajte sa uniesť kúzlom exoticky inšpirovanej tanierovej služby. Etnická dekorácia stola doplnená niekoľkými terakotovými sviečkami maľovanými vzormi Savannah, ktoré evokujú prírodu a nádhernú prírodu.

Fotografie: Palais des Thés

Etnická elegantná výzdoba

Každý vesmír je postavený podľa obľúbených. Etnická elegantná výzdoba si vyžaduje kríženie. Kultúry sa prelínajú, vplyvy a štýly sa zrážajú, oponujú alebo sa stretávajú vo víchrici evokácií: objekty rozprávajú príbeh vzdialených národov a svedčia o know-how predkov. Od obývacej izby po spálňu sa premietajú prírodné materiály, od divého hodvábu po vlnu. Indický drevený panel na stene, marocká lampa umiestnená na čínskom stole, tibetská kabinet na orientálnom koberci, to všetko sú prvky, ktoré prinášajú do domu veľkú sofistikáciu. V spálni je bambusová posteľ s vrchlíkom zahalená v ovocných odtieňoch, aby chamtivo stlmila svetlo. Nakoniec môžeme vytvoriť výklenok, ktorý nevyhnutne pripomína tradičný marocký Riad.

Fotografie: Maisons du Monde Naše praktické videá s dekoráciami