Zelené čistenie: biely ocot

Zelené čistenie: biely ocot


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Čo je biely ocot?

Biely ocot je tiež známy ako alkohol ocot alebo krištáľový ocot. Je to bezfarebná kvapalina pozostávajúca z vody a kyseliny octovej, ktorá sa získava väčšinou z cukru z repy. Percentuálny podiel uvedený na fľaši neoznačuje stupeň alkoholu, ale jeho úroveň kyslosti. To je často 8-10%.

Biely ocot má silný, mierne zakrivený zápach. Nie je to však toxický produkt: samotný alebo zriedený vo vode, neznečisťuje vnútorný vzduch. Je to tiež biologicky odbúrateľný produkt.

Biely ocot je veľmi úsporný viacúčelový čistič. Môže byť použitý v celom dome. 1 liter fľaše z bieleho octu náklady menej ako euro. A je to produkt, ktorého platnosť neuplynula. Môžete si ho teda nechať tak dlho, ako si budete priať. Bolo by škoda zbaviť sa toho!

Vyčistite interiér bielym octom


Najskôr to viem biely ocot je vynikajúci odvápňovač, ktorý sa dá použiť na väčšinu povrchov, buď čistých alebo riedených vo vode. Pred oplachovaním nechajte pôsobiť 10 minút, aby ste ľahko odstránili vodný kameň.

Bude to tiež veľmi užitočné na záchode, kde stačí naliať ocot v miske a nechať pôsobiť hodinu pred splachovaním záchodu. Eliminuje tiež mikróby, a preto predstavuje atraktívnu alternatívu k bieleniu.

Tiež odvápní práčku, umývačku riadu, rýchlovarnú kanvicu alebo dokonca aj vašu kanvicu na vodu. V kanvici alebo kávovare jednoducho ohrejte biely ocot objemom vody, aby zubný kameň zmizol. Pred opätovným použitím domácich spotrebičov dôkladne opláchnite a potom vykonajte 2 až 3 vykurovacie cykly v čistej vode.

Na vytvorenie môžete tiež použiť biely ocot zriedený v rovnakých častiach vodou prírodný čistič pre vaše okná a zrkadlá.

Biely ocot dokáže obnoviť všetky vaše lesklé poháre a strieborné predmety. Stačí len namočiť príbory a poháre do bieleho octu a buďte trpezliví. Trvá to niekoľko hodín. Po tomto kúpeli nezabudnite dobre opláchnuť riad, pretože aj keď biely ocot nie je toxický produkt, jeho zvyšky sú.

Vymeňte zvyčajný odmasťovač za biely ocot, najmä aby ste sa zbavili jedál alebo kastrólov. Nalejte asi 2 centimetre čistého bieleho octu do spodnej časti a potom privarte. Neváhajte prikryť, pretože zápach nie je najpríjemnejší.

Čo robiť: viem, že biely ocot mení mramor a ďalšie kamene. Preto by sa nemal nanášať na tieto povrchy.

Bielizeň opláchnite bielym octom


Biely ocot je plný zdrojov. Napríklad môže nahradiť zmäkčovač tkanín zmiešaním 1/3 octu a 2/3 vody, ktorá sa pridáva do poslednej oplachovacej vody alebo do nádrže určenej pre zmäkčovač tkanín.

Vedeli ste, že biely ocot možno použiť aj ako odstraňovač škvŕn? Pri riedení vodou bude veľmi užitočné odstrániť škvrny od rajčiakov a čokolády.

Dajte si pozor na zmesi!

Napriek svojej ekologickej stránke biely ocot je produkt, s ktorým je potrebné zaobchádzať opatrne. Existujú určité združenia výrobkov, ktoré nesúvisia s bielym octom.

Napríklad nikdy nemiešajte biely ocot s bielidlom, pretože sa môže tvoriť toxický plyn. Tento plyn sa nazýva chlór a môže byť dokonca fatálny vo vysokých dávkach. Dichlora obzvlášť dráždi oči a dýchacie cesty.Komentáre:

 1. Bilal

  definitely, we will go in and read!

 2. Phelot

  Verím, že robíte chybu. Môžem to dokázať. Napíšte mi do PM, dohodneme sa.

 3. Dewayne

  Bravo, your thinking is magnificent

 4. Zolojinn

  Nie je to také jednoduché, ako sa zdá

 5. Kalen

  Mýlia sa. Dokážem to dokázať. Napíš mi v PM, hovorí s tebou.Napíšte správu