Podrobne

Voskovaný betón na podlahe vo všetkých izbách

Voskovaný betón na podlahe vo všetkých izbách

Voskovaný betón je ultra trendy materiál. Pozýva sa na steny, pracovné dosky, ale aj na podlahu všetkých izieb v dome, či už ide o spálňu, obývaciu izbu, kúpeľňu, dokonca aj kuchyňu. Voskovaný betón sa prispôsobí všetkým štýlom. Starému interiéru dodá moderný nádych. Tento povlak je samo o sebe dekoratívnym prvkom, ktorý je dodávaný v palete rafinovaných a veľmi rozmanitých farieb.

Voskovaný betón, perla dekorácie

Voskovaný betón je ako vzácny predmet základným prvkom dnešnej výzdoby. Zväčšuje každú izbu v domácnosti az dobrého dôvodu: je dekoratívna a dá sa prispôsobiť osobným vkusom každého. Použiteľný vonku na terase alebo pri bazéne, teraz si nájde svoje miesto na vnútorných podlahách. Páči sa nám jeho pohodlný a zamatovo hebký dotyk veľmi príjemný pod holými nohami. Významná výhoda, keď pokrýva podlahu detskej izby alebo herne, ako je kúpeľňa a sprcha.

Fotografie: Leroy Merlin / Mercadier

Tiež sa nám páči množstvo tónov, v ktorých je k dispozícii. Voskovaný betón navyše umožňuje voľnú expresiu z hľadiska farebných kontrastov a efektov. Hladký, môže sa tiež stať jedinečnou mozaikou, ozdobený vzormi alebo vykladaný kovom. Voskovaný betón je ideálnym krytom vo veľmi módnom podkroví. Teraz sme veľmi ďaleko od lešteného betónu, ktorý sa len pred dvadsiatimi rokmi používal iba v priemyselných priestoroch alebo prístavbách určených na ochranu zvierat.

Fotokredit: Mercadier

Voskovaná betónová kúpeľňa

Táto betónová malta rozstrekuje kúpeľňu, kde môže byť hviezdicovým materiálom. Na podlahe, do ktorej prináša veľa elegancie, je to krásny efekt a ľahko nahrádza obklad. Môže tak harmonizovať so stenami a plánom určeným na umiestnenie umývadiel. Je na každom, aby si vybral povrch podľa svojho výberu, moaré, mat alebo lesklý. Ale viete, že to môžete dať aj do sprchy? Na zaistenie dobrej životnosti je v tomto prípade postačujúce ošetriť fungicídnym lakom s veľmi vysokou odolnosťou tak, aby nepodliehalo napadnutiu plesňami.

Fotokredit: Mercadier

Ultra moderná kuchyňa

Voskovaný betón prirodzene napadá dnešné kuchyne. Jeho minerálne zloženie z neho robí odolný, ale aj ekologický materiál. Môže byť nainštalovaný na akýkoľvek podklad, ako sú dlaždice alebo surový cement. Jedinou podmienkou je vyplnenie podporných otvorov ako prvé. Voskovaný betón umožňuje všetky fantázie pre personalizované vykresľovanie. Môže sa napríklad spracovávať napríklad vápnom, plávať, premývať, so živicou alebo bez nej. Vďaka jemnému vzhľadu je malá kuchyňa vizuálne priestrannejšia. Takto pokrytá zem je skutočne úplne bez kĺbov. Aby bolo možné dlhodobo odolávať vysokým teplotám, mastným a vodným škvrnám, odporúča sa ošetriť prípravkom odpudzujúcim olej a vodu. Uvedomte si však, že tento neporézny materiál zachováva veľmi malé množstvo nečistôt. Ak chcete zachovať svoj pôvodný vzhľad, jednoducho ho udržiavajte pomocou neagresívneho produktu vhodného do kuchynskej podlahy.

Fotokredit: Mercadier Naše praktické videá týkajúce sa dekorácie kúpeľne