Podrobne

Prečo padať na škandinávske police

Prečo padať na škandinávske police

Triezvy a prepracovaný dizajn

Narodený v 30. rokoch, dizajn škandinávsky patrí k modernizmu, hnutiu poznačenému funkcionalizmom a zjednodušovaniu foriem. Vyznačuje sa aj demokratizáciou cien a používaním tzv. Horúcich a ušľachtilých materiálov.

Cieľom škandinávskeho dizajnu je zlepšiť každodenný život, a preto sa mnohí dizajnéri zamerali na domácnosť: nábytok, osvetlenie, textil, riady ... Predchodcovia tohto trendu poskytli model a hodnoty, na ktorých nový škandinávsky dizajn sa naďalej spolieha na dnes: trvanlivosť, funkčnosť, spoľahlivosť, ale aj menšie technické hodnoty, ako je jednoduchosť, rovnosť, odvážnosť alebo dokonca radosť. Nachádzame sa vo výtvoroch tohto hnutia, ktoré zvyšuje kvalitu života a otvorenosť severných krajín.

Nie okázalé a často farebné škandinávske dizajnérske výrobky nemajú žiadny problém zapadnúť do akéhokoľvek interiéru. S trochou dotyku v obývacej izbe alebo v celej spálni je tu štýl.

Existujú rôzne typy škandinávskych políc, ktoré potešia všetkých milovníkov dizajnu. Či už hľadáte malé úložné priestory alebo chcete vytvoriť veľa úložného priestoru pre kuchyňu alebo obývaciu izbu, určite to musí byť škandinávska polica pre teba!

Diskrétne škandinávske police


Škandinávska dekorácia je dosť prepracovaná. Ak nechcete mať týčiace sa police vo vašej spálni alebo obývacej izbe je to perfektné! Rozhodnite sa pre biele melamínové dosky, ktoré sa jednoducho pripevnia na stenu pomocou konzol rovnakej farby. Police tak zapadajú do steny a zvýrazňujú predmety, ktoré na ňu umiestnite.

Inštalácia je veľmi jednoduchá, môžete kombinovať veľkosti a umiestnenie týchto škandinávskych políc. Ak chcete, aby sa stali skutočnými dekoratívnymi prvkami, neváhajte nahradiť biele kovové konzoly originálnymi, farebnými alebo koženými modelmi.

Škandinávske police ako dekoratívny predmet v detskej izbe


Je to myšlienka mať na pamäti detskú izbu. niektorí škandinávske police hrajú viac úlohu dekoračného objektu ako ukladací priestor. To je najmä prípad osemhranné police

Zvyčajne sú vyrobené zo svetlého dreva a spodná časť police je zafarbená farbou typickou pre škandinávsku dekoráciu: sivá, ružová, mätová zelená, bledožltá ... Alebo sú vytlačené vzormi alebo správou.

Tieto police môžete nainštalovať ako výklenok na stenu a uložiť do miestnosti prvok dekorácie, ktorý chcete zvýrazniť. Môže to byť plyš, cetka atď. Môžete ich tiež položiť na stôl alebo na zásuvku, bez toho aby ste museli prepichnúť stenu.

Tento typ škandinávskej police je k dispozícii aj v dome alebo v kruhu. U týchto modelov sa odporúča zavesiť ich na stenu. Môžete kombinovať rôzne typy škandinávskych políc pomocou plagátov a zrkadiel na vytvorenie dekorovanej steny nad posteľou alebo stolom.

Police String pre milovníkov dizajnu


Policový regálový systém sa narodil vo Švédsku v roku 1949. Je výsledkom výskumu architekta Nilsa Strinninga a bol navrhnutý z prísne ekonomického a praktického hľadiska tak, aby bolo možné vybaviť väčšinu švédskych domovov.

Strunové police sú rozpoznateľné medzi tisíckami. Sú vyrobené z dvoch oceľových stojanov, na ktorých sú pripevnené drevené police. Tieto police sú bezkonkurenčné a sú modulárne a vyhovujú vašim potrebám, ako aj vašim priestorovým obmedzeniam.

Prispôsobiteľné, môžete ich nainštalovať do ktorejkoľvek miestnosti v dome. Nad stolom vytvorte ďalší priestor. V kuchyni na uskladnenie riadu, riadu alebo dokonca kuchynského riadu. V spálni môžu nahradiť nočný stolík.

Často napodobňovaní, ale nikdy si nevyrovnaní, tieto škandinávske police umožňujú vám dotiahnuť interiér do interiéru.