Materiálové zameranie: ako si vybrať kresliaci papier?

Materiálové zameranie: ako si vybrať kresliaci papier?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Výber kresliaceho papiera sa môže stať skutočnou bolesťou hlavy, keď o tom nič neviete. Ale s trochou praxe a dobrými radami sa táto úloha stáva ľahkou. Ako si teda vyberiete kresliaci papier? V závislosti od vášho vkusu, jeho použitia a vlastností. Vysvetlenie ...

Hrúbka papiera

Platí jednoduché pravidlo: čím viac času strávite na výkrese, jeho zdokonalením, vymazaním a ceruzkou, tým hrubší je váš papier. Toto zabráni vášmu kresliaci papier nie je pokrčený alebo poškodený. Pre informáciu, hrubý papier má minimálnu hrúbku 150 g / m. Naopak, ak kreslíte rýchlo a trávite málo času na svojich úspechoch, vyberte tenší papier. Ale pozor, iba mäkká ceruzka je vhodná na použitie tohto papiera.

Nasiakavosť papiera

kresliaci papier s veľkou absorpčnou kapacitou vhodnou na použitie mokrých nástrojov, ako je napríklad akvarel. Tento druh papiera nájdete v priemere za 4 eurá za 25 listov. Naopak, ak máte radi techniku ​​suchého ťahania (ceruzka, drevené uhlie atď.), Uprednostnite neabsorpčný papier, ktorý je voči lisovaným baniam oveľa odolnejší.

Textúra papiera

Páči sa vám presnosť a detaily? Uprednostňujte hladký papier. Využije sa napríklad pri tvorbe komiksu alebo animovaných kresieb. Na druhej strane, pre rozmazané kresby, náčrty, uprednostnite viacfarebný papier s textúrami. Čím viac je zrno kresliaci papier je silnejšia, čím viac sa mení definícia vašich funkcií, čo vás núti kresliť iba to podstatné. Voľba je na vás ... Na záver, ak sa majú zohľadniť určité vlastnosti, je dôležité potešiť seba. Potom môžete použiť lacný papier o pár centov, hladkú ťažnú podložku v priemere 5 eur alebo hrubší blok papiera za 6 eur. Testujte rôzne typy kresliace papiere a jednoducho použite tú, ktorá vyhovuje vašej nálade.Komentáre:

 1. Lia

  podla mna nemas pravdu. mám istotu. Môžem to dokázať. Napíšte mi do PM.

 2. Kabei

  Ospravedlňujem sa, nie v tejto sekcii.....

 3. Iaokim

  Zrozumiteľnosť správy

 4. Yorr

  There is something in this. Thank you so much for your help in this matter, now I will not make such a mistake.

 5. Farhan

  Jeho ešte nedosiahol.

 6. Aheawan

  Veľmi vtipná odpoveďNapíšte správu