Aké sú rôzne typy schodov?

Aké sú rôzne typy schodov?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Staviate, zariaďujete alebo renovujete svoj domov? S dvojpodlažným bytom bude schodisko nevyhnutné! Dobre premyslené, toto zariadenie, rovnako užitočné ako estetické, sa hodí pre všetky fantázie, prispôsobuje sa všetkým požiadavkám objemu, povrchov, usporiadania miestností a štýlov. Existujú hlavne tri hlavné rodiny schodísk, ktoré ponúkajú veľa variantov, ktoré sa môžu prispôsobiť všetkým konfiguráciám miestností. Pustite svoju kreativitu a sledujte svoj krok! Nájsť ďalšie články na tému: Pracovné ponuky pre inštaláciu schodiska

Rovné, jednoduché a klasické schodisko

Rovné schodisko s pravouhlými schodmi je tradične tvorené jedným úderom (sada schodov medzi dvoma pristátiami), jednou osou a uhlom. Jednoduchý dizajn umožňuje priamy prístup do horného poschodia. Jednoduchá konštrukcia je založená na princípe rebríka. Tento typ schodiska s veľkým poklesom si zvolíte iba vtedy, ak máte dostatok priestoru na to, aby ste sa vyhli prudkému a únavnému stúpaniu a nebezpečnému zostupu. Budete mať na výber materiály, drevo, betón, sklo, kameň alebo oceľ, so stúpačkami alebo bez stúpačiek. Toľko možností, ktoré vám umožnia zosúladiť vaše priame schodisko so štýlom vašej izby a optimalizovať ho napríklad vytvorením úložného priestoru pod schodmi. Vo faktúre a jednoduchej inštalácii je to tiež najlacnejšie zo schodov.

Točité schodisko alebo vyvážené schodisko

Špirálové schodisko sa vám bude páčiť z praktického a funkčného hľadiska. Vyznačuje sa jedným alebo dvoma pravými uhlami, ktoré ponúkajú rôzne možnosti, ako je model s otočením 1/4 (s jedným uhlom), 1/2 otáčky (s dvoma paralelnými letmi spojenými alebo nepristátými pristátím) alebo 2/4 otáčky (s dvoma uhly). Tento elegantný a triezvy tvar schodiska, ktorý môže využívať všetky druhy materiálov, je ideálny pre malé priestory.

Točité schodisko

Toto ľahké schodisko, známe ako špirálové schodisko, usporiadané okolo stredovej osi a úzke, sa vyznačuje svojou pôvodnou stranou vďaka mnohým zaobleným uhlom a schopnosti integrovať sa do mnohých architektonických štýlov. , Nevyžaduje bočnú podporu a umožňuje optimalizovať priestor tým, že nájde svoje miesto na ktoromkoľvek mieste biotopu. Diskrétne je ideálny na vybavenie malých priestorov. Budete ho môcť navrhnúť tak, aby meral, v závislosti od usporiadania vašej izby, v dreve alebo kovu spolu s inými materiálmi, ako je sklo, nehrdzavejúca oceľ alebo plexisklo. Medzi točitými schodiskami nájdete ďalšie varianty, ako napríklad zavesené schodisko alebo schodisko s jediným centrálnym schodiskom, na ktorom sú umiestnené schody.Komentáre:

 1. Grobar

  Where I can read about it?

 2. Migor

  A fascinating message

 3. Douglas

  Nemáš pravdu. Som si istý. Píšte do PM, budeme hovoriť.

 4. Rans

  In it something is. I will know, I thank for the help in this question.

 5. Akinole

  A very funny opinion

 6. Bren

  Celkom správne! Zdá sa mi to ako výborný nápad. Súhlasím s tebou.

 7. Josh

  Zrejme ste sa mýliliNapíšte správu