Tuto deti: mobil s motýľmi

Tuto deti: mobil s motýľmi

Nový tutoriál od Hélène z blogu 848, ktorý nám už ponúkol super kutilstvo na prispôsobenie jej nádob na varenie. Dnes nájdeme romantický mobil pre dievčatkovú izbu.

Materiál

Budete potrebovať: - drevenú vyšívaciu obruč s priemerom 30 cm - zlatú akrylovú farbu - malú kefku - dierovač na motýľové otvory - biely perleťový papier - malé priehľadné perly - biele vlákno - nylonové vlákno - ihla - dve stuhy tylu 70 cm dlhé a jedna 30 cm

Fázy

1. Začnite maľovať drevený kruh zlatou farbou a potom na kruh zaveste kúsky bieleho drôtu tak, aby ste nakreslili polomer, ako na tomto obrázku.
2. Vystrihnite motýľov na perleťovom papieri (použil som dierovač, ale môžete ich vyrobiť aj pomocou šablóny, je to len o niečo dlhšie).
3. Vezmite si nylonové vlákno 40 cm a na jednom konci zviazajte perlu.
4. Na perlu navlečte motýľa a pokúste sa ho prepichnúť do stredu.
5. Navlečte a zviazajte druhú guľôčku asi 5 cm od motýľa.
6. Prevlečte druhý motýľ niťou a položte ho na perlu.
7. Opakujte kroky 5 a 6, až kým nebudete mať na vlákne šesť motýľov. Pripojte tento veniec motýľov k stredu mobilu.
8. Vytvorte osem veniec 35 cm s piatimi motýlikmi a osem veniec asi 30 cm so štyrmi motýlikmi. Potom ich pripevnite k mobilu ich distribúciou podľa nižšie uvedeného diagramu.

Nakoniec

Musíte len zviazať dve veľké tylové stuhy s dreveným kruhom tak, aby prešli stredom a zviazali ich s treťou stuhou, čím vytvorili pekný uzol. Novinky: 739825 stropný háčik na zavesenie mobilu a voila!

Vďaka Hélène za jej vytvorenie! Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie svojich mobilných telefónov na našej stránke Facebook a nájdite ďalšie nápady na našej Pintereste!