Podrobne

Geranium, úroda kvetov pre leto

Geranium, úroda kvetov pre leto

Vďaka vzpriamenému alebo visiacemu zvyku tvoria muškáty trvalky pekné zhluky a sú úžasnou voľbou v kvetináčoch na terasách a balkónoch. Nenáročné a schopné prežiť zimu, sú veľmi oceňované pre svoje zelené listy a ich krásny vzhľad. Nesmie sa zamieňať s „Pelargonium“, ktoré tiež patrí do rodiny Geraniaceae. Geraniums sú trvalé rastliny, odolné voči -20 ° C! Bude prijatý na dlhé letné kvitnutie.

Odrody pre všetky chute

U druhov, ktoré pokrývajú zem a iných, ktoré sú vysoké viac ako 1 m, muškáty spĺňajú všetky očakávania a prispôsobujú sa všetkým situáciám. Existuje viac ako 300 druhov trvaliek. Pozdĺž uličiek obliecť násyp, na úpätí kríkov alebo do kvetináča? Vyberáte z nasledujúcich 3 veľkých rodín. Geróniový zón Je to rovný pelargónie s našuchorenými listami. Existuje mnoho farieb: červená, oranžová, svetlo alebo tmavo ružová, fialová, biela. Gerónia zónová môže mať jednotlivé, polozložené alebo dvojité kvety. Geranium dvojitý brečtan Jeho lístie je veľmi rezané. Prirodzene zostupuje, a preto sa perfektne hodí na zavesenie kvetináčov. Geranium jednoduchý brečtan Listy sú menšie a tenšie. Tu je pelargónie, ktoré nemôže zostať vzpriamené! Pri páde môže klesať takmer 50 cm. Ideálne na balkóne. K dispozícii v ružovej, červenej, fialovej alebo dvojfarebnej farbe.

Pestovanie Geránu

Geranium sa pestuje v zemi alebo v kvetináčoch. Vysadená na jar alebo na jeseň, oceňuje bohatú pôdu, úrodnú a dobre odvodnenú pôdu. Ak by pôda nemala byť príliš mokrá, v lete by nemala ani vyschnúť. Na otvorenom teréne sa medzi jednotlivými rastlinami dodržiava vzdialenosť 30 cm. V nádobe ju zasadíme do zmesi zeminy a ľahkej záhradnej pôdy, doplnené hrubým pieskom. Pokiaľ ide o vystavenie, čiastočný odtieň je ideálny, pretože pelargónie neocení silné vystavenie slnku. Kvitnutie pelargónie zvyčajne začína v máji a je udržiavané po celé leto, ponúka veľmi pekné farby do záhrady, s minimom údržby. V skutočnosti nie je potrebné orezávať, jednoducho odstránime vädnuté kvety, keď ideme ďalej, a muškáty v kvetináčoch sa napojia raz alebo dvakrát týždenne.

Násobenie pelargónie

Aj keď najjednoduchšou metódou množenia je oddelenie chumáčov (delenie), odrezky sa môžu úspešne praktizovať. Lekcia divízie Vytrvalé pelargónie sa veľmi ľahko rozmnožujú chumáčom na jar, v apríli, keď sa objaví lístie. Začnite dôkladným vyčistením chĺpku, ktorý chcete rozdeliť, odstránením všetkých vyblednutých listov a kvetov. Vykopajte chodidlo jemným nadvihnutím tak, aby ste nepoškodili korene. Nôžom alebo rýľom rozdeľte chodidlo na niekoľko kusov. Pred výsadbou pelargónie uvoľnite pôdu, odstráňte kamene a korene a uistite sa, že ich korene sú zdravé a nerozbité. Bez zabudnutia na zalievanie samozrejme! Ak sa delenie používa ako metóda množenia, je to operácia, ktorá sa má vykonať aj každých 5/6 rokov, aby sa zabránilo príliš veľkému a zvrhnutému chumáčiku. Úspešne rezanie pelargónie Je možné robiť odrezky s úlomkami stoniek odobratých zo spodnej časti chumáča. Na konci leta, najlepšie od augusta do konca septembra, odrežte 15 cm odrezkov od koncov stoniek. Odrežte vetvičku pod radom listov. Odstráňte listy a puky kvetov zo základne, aby boli iba tie na vrchu. Odrezky odrežte v zmesi listového kompostu a piesku zhromaždeného v nádobe. Medzi jednotlivými rezmi dodržiavajte medzeru 15 až 20 cm. Zakryte nádoby s odrezkami čírym plastom a vytvorte teplú a vlhkú atmosféru pre zakorenenie. Môžete tiež použiť hrudník a jeho rám alebo zvonček. Počas zimy sa odrezky skladujú na suchom, chladnom a vetranom mieste a sú chránené najmä pred mrazom. Na jar ich dáte do zeme.

Prežiť zimu

Od konca októbra a pred silnými mrazmi si pripravte pelargónie tak, aby mohli zimu stráviť bez incidentov. Na konci jesene rastliny zložte s listnatými listami blízko k zemi, keď listoví vädnú. Pelargónie v kvetináčoch a kvetináčoch sa vrátia. Predtým sa zníži objem listov odrezaním 2/3 stoniek. Rastliny pestované na otvorenom priestranstve budú vykorenené koreňovou guľou, orezané a potom uskladnené vo svetlej, ale nevyhrievanej miestnosti, než vyjdu na jar a znovu sa vysadia do zmesi pôdy a zalievacej pôdy. Pravidelne ich sledujte, aby sa odstránili rastliny postihnuté hnilobou. Počas zimného obdobia je možné zálievku (striedmo) odporučiť, ak je pôda kvetináčov a kvetináčov príliš suchá. Od februára do marca sa bude postupne obnovovať. Pred vysadením sadeníc na jar je presádzanie do novej pôdy ideálne. A tu sú vaše rastliny pripravené na opätovné osvetlenie záhrady. Už sa nebojte zimy! video id = "0" / Naše praktické záhradnícke videá