Materiálové zameranie: ako zvoliť rám plátna?

Materiálové zameranie: ako zvoliť rám plátna?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tí, ktorí milujú maľovanie na plátne, to vedia dobre: ​​výber rámu predstavuje zásadný krok na dosiahnutie práce v optimalizovaných podmienkach. Tento rám umožňuje natiahnutie plátna. Vzhľadom na jednu z najlepších podpôr pri praktizovaní tohto umenia je podvozok k dispozícii v mnohých modeloch, ktorých vlastnosti by sa mali pochopiť, aby sa mohol zvoliť správny podvozok.

Aké sú rôzne formáty podvozku?

Z hľadiska formátu sa klasifikujú francúzske normy podvozok v troch hlavných kategóriách, ktorých jediným spoločným bodom je ich obdĺžnikový tvar.

  • formát krajiny "P": tento typ formátu podvozok sa odporúča pre maľba krajiny. podvozok nahý formát 162x114 cm zobrazuje priemernú cenu pohybujúcu sa okolo 60 eur.
  • formát „F“: tento formát je zvlášť vhodný na realizáciu portrétov, kompozícií a zátiší. Napríklad a podvozok Nahá cena 195x130 cm stojí okolo 70 eur.
  • morský formát "M": táto skupina podvozok je najdlhšia z troch. Odporúča sa na vytváranie morských scenérií a panorám. Pre a podvozok nahý vo formáte 195 x 97 cm, rozpočet od 70 do 90 EUR v závislosti od výrobcu. Európske normy zvažujú iné formáty: štvorcový, dvojitý a trojitý štvorec.

Cena podvozok sa líši podľa ich rozmerov, ale aj ich možného prepojenia. Pre a podvozok na malom plátne sa nákupná cena môže pohybovať od 3 do 10 eur.

Aký druh čiastky zvoliť na podvozku?

Existujú dva typy stĺpikov: prilepené stĺpiky alebo vnorené stĺpiky. podvozok lepené stĺpiky sú vhodné pre veľkosti rámov medzi 0 a 6. Tento typ podvozok sa stáva čoraz zriedkavejšou, pretože vyžaduje demontáž plachty v prípade problému, ku ktorému dôjde počas prepravy alebo príliš veľkej hydrometrickej variácie. dnes, podvozok vnorené sumy sú u interpretov obľúbenejšie. S drevenými kľúčmi vloženými do rohov je tento typ podvozok umožňuje znovu napnúť tkaninu bez jej rozloženia.