Komentáre

Little Greene: 3 klasické vzory, ktoré prijímame ako tapetu

Little Greene: 3 klasické vzory, ktoré prijímame ako tapetu

Nie je to preto, že sme v 21. storočí, že tapety so starými vzormi nemajú v našich interiéroch miesto. Naopak, klasické vzory sa vracajú do dekorácie, ktorá jej dodáva eleganciu a eleganciu. Little Greene tiež ponúka novú kolekciu, ktorá vyzdvihuje motívy 19. storočia pre naše najväčšie potešenie.

Zbierka Little Greene's Revolution Papers

Ako obvykle sa Little Greene ponorí do starých archívov, aby vytvorila zbierky tapiet, ktoré sú plné histórie. Značka „Revolution Papers“ získala inšpiráciu v Londýne a Paríži, hlavných producentoch tapiet v Európe v 18. storočí. V tejto dobe je dôležitý technický vývoj, ktorý umožňuje ponúkať zložité vzory v mnohých farbách a vo veľkých dĺžkach. Klasické vzory, ktoré prijímame, aby dotiahli náš interiér.

Tradičný damaškový vzor

To, čo sa nám s damaškom páči, je jeho bohatosť, ktorá mu dodáva barokový vzduch. Ak je na začiatku damašok textil, jeho motív sa rýchlo zbaví látky, ktorá sa s úspechom zobrazí na tapete. A ako je to v prípade textílií, tapeta potom zobrazí dve textúry, matný papier a dúhovejšiu povrchovú úpravu, ktoré dodávajú hĺbku celku. Všimnite si, že damask bude nainštalovaný vo všetkých izbách: v spálni pre útulnú atmosféru, vo vchode pre divadelnú výzdobu alebo v obývacej izbe pre elegantnú výzdobu.

Fotografický kredit: Little Greene

Duchový motív Toile de Jouy

Francúzsky Toile de Jouy z konca 18. storočia a jeho rustikálne alebo starožitné scény sú základným klasickým motívom. Vzorky sa vyrábajú hlavne v červenej alebo modrej farbe a opakujú sa tak, aby sa vytvorila tapeta, ktorá je nabitá aj vylepšená. Preto si táto tapeta, ktorú si pochvaľujeme za jej delikátnosť, v izbe, ktorý sa oblieka, nezabudne priniesť romantiku, takže ju vyberieme najmä v spálni. V Little Greene nachádzame ducha Toile de Jouy v modernizovanej verzii s motívom z 19. storočia, ktorý využíva monochromatickú tlač jeleňa v lese. Bezpochyby elegantné bohatstvo vidieckeho domu.

Fotografický kredit: Little Greene

Nadčasový kvetinový motív

Či už v girlande, na listoch alebo v kyticiach, kvetinové vzory nikdy neopustili náš interiér od roku 1700, keď v parížskom dome Réveillon vyrábali klasické tapety. Jemný a nadčasový kvetinový motív si našiel svoje miesto v dome, aby mu dodal osviežujúcu atmosféru, ktorá je obzvlášť cenená v spálni, aby mu dodala očarujúcu dekoráciu. Všimnite si, že monochromatické tapety budú modernejšie ako realisticky sfarbené modely. Môžu sa teda ľahko usadiť vo vstupnej hale alebo v obývacej izbe. Teraz je len na vás, aby ste si vybrali tapetu, ktorá je úplne pokrytá kvetmi, alebo vzdušnejší štýl panela, ktorý dodá vášmu interiéru klasickú eleganciu.
Fotografický kredit: Little Greene Naše praktické videá pre domácich majstrov