Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri renovácii vašej kuchyne

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri renovácii vašej kuchyne

Renovácia vašej kuchyne si vyžaduje myslenie. Zároveň sa musíme postarať o to, aby sme ju zaistili, aby boli funkčné, príjemné pre život a estetické. Dajte si pozor na zlé vetranie, príliš nízke alebo príliš vysoké pracovné dosky, príliš malé umývadlo. Dbajte tiež na to, aby to nebolo príliš obmedzené a neochotné ukladať. Aby bol čas strávený v kuchyni každý deň vždy potešením a najmä nie prácou, je potrebné vyhnúť sa určitým chybám.

Chyba č. 1: Zanedbanie vetrania kuchyne

Vetranie je v kuchyni absolútne nevyhnutné a platné predpisy sú v tomto ohľade drastické. Zanedbanie spočíva v zabránení správnej evakuácie pár a dymu, najmä ak kuchyňa nemá vonkajšie otvory. Ak sa používa plyn vo fľašiach alebo mestský plyn, existuje riziko extrémneho vyžarovania oxidu uhoľnatého, ak neexistuje vetranie. Pri montáži kuchyne je preto potrebné naplánovať inštaláciu odsávača pár vysokej kvality a riadeného mechanického vetrania, bežne nazývaného VMC. Určite dosť drahé, VMC s dvojitým tokom sa dôrazne odporúča.

Chyba 2: Pracovné dosky v nesprávnej výške

Ak existuje jeden kľúčový bod, na ktorý treba dať pozor pred nastavením vašej kuchyne, je to výška pracovných stolov. Ak sú príliš nízke, vysoký človek môže opakovane trpieť bedrovou kosťou a inými bolesťami chrbta. Škoda, pretože neexistuje nič také, čo by odradilo to najlepšie od zámerov. Podobne príliš vysoké pracovné dosky nebudú vhodné pre malú osobu alebo pre ňu osobu so zníženou pohyblivosťou. Toto je bod, o ktorom sa má diskutovať s odborníkom na kuchyne zodpovedným za renováciu kuchyne.

Chyba č. 3: Rozhodnite sa pre veľmi malú uzavretú kuchyňu

V súčasných bytoch, či už ide o byt alebo dom, je priestor vyhradený pre kuchyňu bohužiaľ veľmi často (príliš) zmenšený. Preto je nevyhnutné optimalizovať priestor, aby ste mali všetko po ruke, bez toho, aby ste z vašej kuchyne urobili trosky. V skutočnosti miestnosť so zmenšeným povrchom veľmi rýchlo vyzerá ako zaplnená skriňa. Na potešenie z prípravy jedál môže byť potrebné zraziť priečku, ktorá oddeľuje kuchyňu od obývacej izby. Otvorenie priestoru umožňuje skutočnú úsporu miesta a viac svetla.

Chyba č. 4: Neporiadok v strede kuchyne

Ak nemáte úžitok z veľmi veľkorysej plochy, kuchyňa s plochou menšou ako 12 m² len ťažko ospravedlňuje inštaláciu stredného ostrova. Stred kuchyne musí byť v skutočnosti vyhradený na chodbu a musí umožňovať skutočnú mobilitu, aby každý mohol podnikať bez toho, aby bol v rozpakoch. Stredný ostrov je ideálny do veľkoryso veľkej kuchyne alebo na križovatke medzi obývacou izbou a otvorenou kuchyňou. Malá kuchyňa preto vyžaduje, aby jedna zostala pomerne usporiadaná v usporiadaní prvkov a zariadení.

Chyba č. 5: Jediné umývadlo na misy pre vášnivého kuchára

Ak môže byť kuchynský drez s jedným zásobníkom dostatočný v študentskom štúdiu, ktoré sa príliš nezaujíma o prípravu gurmánskych pokrmov, môže sa namiesto toho zmeniť v skutočnú nepríjemnosť v rodinnej kuchyni. Pri navrhovaní kuchyne je preto potrebné venovať pozornosť výberu umývadla s ohľadom na potreby hostesky. Dve nádoby a veľká zásuvka prinášajú skutočné pohodlie. Naše praktické videá na dekoráciu kuchyne