Vytváram záhradu v anglickom štýle

Vytváram záhradu v anglickom štýle

Ach, kúzlo anglickej záhrady! Jeho bohatá vegetácia, dojem divokej prírody, jej údolia a prechádzky, ktoré povzbudzujú k prechádzkam ... Tu je, ako ju znovu objaviť doma. Anglická záhrada evokuje mäkkosť, krivky, postupný objav rôznych vesmírov - pokiaľ je priestor dostatočne veľký ... Aj zelené trávniky, veľa trávnikov! A jedna alebo viac vinutých trás, prečo nie niekoľko vodných bodov. Stručne povedané, veľmi poetická, pôvabná a romantická záhrada; živý a úžasný priestor. Aké sú ingrediencie na reprodukciu anglickej záhrady u vás doma?

Zelená, zelená, zelená…

Pomer lístia a trávnika je v anglickej záhrade veľmi dôležitý. Uprednostňujeme preto maximum stromov, kríkov, živých plotov, húseničiek. Myslíme tiež na brečtan a vinič. Zanechávame dokonca aj mŕtve stromy, ktoré sú tiež súčasťou prírody ... pretože anglická záhrada je predovšetkým veľmi prírodným priestorom, dokonca aj trochu chaotickým - je to aj táto najvernejšia reprodukcia prírody v jej stave. divoký, ktorý sa dá ľudskou rukou ťažko reprodukovať! Je tiež žiaduca prítomnosť vody zdobená mostmi, starými dláždenými kameňmi, ostrovčekmi rôznych kvetov. Príjemnou alternatívou k trávniku je helexín, tento pôdny porast s elegantným a drobným listím, ktorý dokáže obliecť hranice cesty a chodníky zelenou farbou. V zime zamrzne, ale počas celého roka zaisťuje vynikajúci koberec z peny.

Ruža, samozrejme!

Ruža je základnou kvetinou v anglickej záhrade. David Austin vzrástol par excellence, ale aj brat Cadfael® Ausglobe, Mary Rose® Ausmary, Falstaff® Ausverse, Graham Thomas® Ausmas alebo akékoľvek iné ruže, ktoré sa vám páčia; ideálna bytosť na vytvorenie vlastnej zbierky ruží, vždy s touto myšlienkou hojnosti, a to tak, že sa vyšplhajú na oblúky (a vytvoria očarujúci tunel ruží!), na kamenné steny alebo dokonca v húštiny. Existujú stovky odrôd: zvlášť vhodná je stará ruža, guľovitá a s niekoľkými lístkami. Meňte farby a vône.
Kredit: Eric Lequertier

Kvety po celý rok

Anglická záhrada je vo všeobecnosti synonymom pokoja, sladkosti, ale je tiež veľkorysá a živá po celý rok. Preto je potrebné zvoliť rastliny s flexibilným a vzdušným zvykom a zmiešať viacročné rastliny, ktoré sa budú riadiť samostatne. Napríklad čeľuste (v plnom kvete vo februári až marci), milé srdcia (v apríli až máji až júni), injekčná striekačka, mikrofylla superba, voňavé a kvitnúce celé leto, muškáty (od mája do novembra), astrance, v lete coreopsis, japonské sasanky v auguste, helianthemum, veľkolepé sedum v septembri a októbri, astry v novembri ... Rastliny sa dajú ľahko vybrať, ktoré porastú bez toho, aby bolo potrebné príliš veľa ľudských rúk! Pridajte trávy: kostra, deschampsia, stipa ... prinášajú ľahkosť. Paleta farieb musí byť bohatá, je len na vás, aby ste vybrali rozsahy, ktoré sa vám páčia, aby ste vymysleli skutočnú krajinnú maľbu!

Dekoratívne prvky

Nakoniec tu a tam umiestnite sochy, očarujúce lavičky, fontánu, vysoké a nízke osvetlenie ... Opäť je to otázka vytvorenia jedinečnej a prekvapujúcej atmosféry. Svetlo vám v noci ešte dá nový vzhľad.
Kredit: Christian Fournet

„Nová“ anglická záhrada?


Tradičná koncepcia anglickej záhrady zostáva inštitúciou - inak by už nebola anglickou záhradou - ale vyvíja sa aj získavaním nových odrôd rastlín a kvetov a túžbou po rozvoji, svojich súčasných alebo prírodovedcov. Inšpiráciu môžete nájsť napríklad v knihe Tim Richardson od Ulmera, Nová anglická záhrada , ktorá predstavuje 25 inovatívnych modelov. A postaviť si svoj vlastný, odvážte sa robiť to, čo máte radi na záhrade. Je to kľúč k úspechu! Nakoniec, samozrejme, nezabudnite, že „záhrady s charakterom zvyčajne nerastú cez noc“ ... Naše praktické záhradnícke videá