Informácie

Surrealistický vzduch v interiéri

Surrealistický vzduch v interiéri

Hnutie surrealistov, ktoré založil André Breton v roku 1924 po vydaní Manifestu surrealizmu, stále inšpiruje súčasných tvorcov, ako je Vincent Darré, François-Xavier Lalanne, Fornasetti a mnoho ďalších.

Dovolíme si surrealistický nábytok

Ak chcete dať neobvyklú, vysnívanú a poetickú atmosféru, odvážte sa predstaviť ju do svojho bytu, hlavne vo vašej obývacej izbe, vchode alebo spálni, výberom najoriginálnejšieho možného nábytku. Potom padáme na kreslá v tvare úst, stôl podporovaný kozami, zrkadlo v tvare oka, stĺpec zásuviek v podobe rakov, lampa na kone ... všetko je dovolené! Nechajte svoju fantáziu bežať divoko a doprajte si dekoráciu, keď sa objekty na prvý pohľad nezdajú byť také, aké sú. Medzi snom a realitou dávame do jeho vnútra surrealistický vzduch.

Fotografie: Grouek / Alexis Armanet

Inšpiruje nás Salvador Dalí

Ak chcete dať svojej obývačke surrealistický vzduch bez falošných tónov, môžete vyzdvihnúť tabuľku reprodukujúcu prácu jedného z priekopníkov surrealizmu, Salvador Dalího. Prečo si vybrať medzi všetkými jeho obrazmi slávne plátno „Labute odrážajúce slony“ v teplých farbách, alebo „Meditatívna ruža“ na dotyk červenej farby v interiéri? Okrem toho si môžete vybrať nálepky a obrazy, ktoré zobrazujú portrét známeho španielskeho umelca s bláznivými fúzy! A to nie je všetko: nájdete veľa článkov inšpirovaných najväčšími dielami Salvadora Dalího, ako sú napríklad tieto roztavené hodiny, s odkazom na tabuľku „Jemné hodinky“.

Fotografie: idzif.com / ac-deco

Hráme na výtlačkoch trompe-l'oeil

Pre ešte väčšie prekvapenie si môžete zvoliť tapetu, ktorá vášmu bytu dodá efekt trompe-l'oeil. Neváhajte hrať na formulároch alebo na optickom a perspektívnom efekte, ktorý vašej miestnosti dodá ešte väčšiu hĺbku. V obývacej izbe si napríklad vyberieme tapetu v pocte Renému Magrittovi s modrým pozadím na oblohe a kandelábrom, ktorý dosahuje oblaky ... Dali sme čisté kreslo, konferenčný stolík a voilu.
Fotografický kredit: Ohmywall Naše praktické videá s dekoráciami toaliet