Video: kreslenie rysov tváre

Video: kreslenie rysov tváre

Reprodukcia rysov tváre je určite jedným z najťažších cvičení kreslenia. Študent umenia Ladislaja vám ponúka niekoľko techník, ktoré vašim náčrtom prinesú objem a výraznosť.

Pozrite si video:

Výkres tváre: reprodukcia zväzkov pomocou čiar

Hlavným problémom pri kreslení tváre je to, že nenájdete čiary alebo čiary, ale objemy. Preto sa musíme naučiť reprodukovať ich presne s vlastnosťami výkresu. Ladislaja vám v praxi ukazuje, ako tieto objemy dosahuje. Niekoľkokrát prechádza rovnakými čiarami, aby im dala hrúbku a získala objem, ale aj tieň. Hlavne je potrebné trvať na všetkých črtách tváre, ktoré poskytujú úľavu, napríklad na brade, krku alebo dokonca na ušiach.

Výkres tváre: venujte pozornosť praktickým detailom

Ak chcete nakresleným tváriam dať výraznosť a úľavu, je potrebné venovať osobitnú pozornosť detailom. Ak nie ste spokojní s výsledkom, neváhajte otočiť strany náčrtu a vyrobiť niekoľko výkresov, aby ste dosiahli požadovaný výsledok. Venujte pozornosť aj miestu, kde začnete s náčrtom: nezačínajte ho príliš vysoko, aby ste mali dostatok priestoru na reprodukciu tváre. Vždy začnite od spodnej časti, pred výstupom na čelo a hornú časť lebky. Techniky kreslenia Ladislaja pre vás čoskoro nebudú mať žiadne tajomstvá. Pozrite si video Nakreslite rysy tváre na stránke Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile.