Výukový program: kytica papierových kvetov

Výukový program: kytica papierových kvetov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Fraise & Basilic je blog na varenie ... samozrejme, ale nielen! V ponuke sú aj inšpirácie, dekorácie a kutilstvo. Za gurmánskymi receptami a olízanými fotografiami sa skrýva Sandrine, umelecká režisérka a zamilovaná do pekných vecí. Dnes ju nájdeme pre poetický a jarný tutoriál, kyticu papierových kvetov, perfektný domáci darček pre Deň matiek.

Materiál

Budete potrebovať: - kotúčik z bieleho krepového papiera - kotúčik z čierneho krepového papiera - kvetinový škótsky alebo klasický škótsky - špajle - nožnice - 5 nožových nožníc pre aromatické bylinky (voliteľné) - kus pásky

Fázy

1. Začnite prípravou srdca kvetu. Za týmto účelom si urobte malú guľu z malého štvorca bavlny a zakryte ju čiernym krepovým papierom. Pásku základňu s kvetinovou páskou. 2. Potom odrežte krepový pás a pomocou 5-nožových nožníc (rýchlejších ako konvenčný nožnicový systém, ktorý však tiež funguje) urobte strapce po celej spodnej časti. Výsledok omotajte okolo spodnej časti kvetu. Zabezpečte lepiacou páskou.
3. Z bieleho krepu nakrájajte 8 obdĺžnikov rovnakej veľkosti a nakrájajte ich do tvaru srdca. Ak ich chcete pri rezaní bezpečne uchopiť, môžete ich zošívať dohromady. 4. Omotajte dva vrcholy srdca (jeden po druhom) okolo malého pera, aby ste každému okvetnému lístku urobili malý pohyb. Potom okvetné lístky po jednom obaľujte okolo základne a medzi jednotlivými krokmi dobre prilepte. Majte na pamäti, že nezáleží na tom, či je každý okvetný lístok trochu iný. Koniec koncov, na kvete nie je nič také rovnaké.
5. Usporiadajte kvety do kytice a pripevnite ich kúskom pásky.

Nakoniec

Tam idete! Poetický a vzdušný buket, ktorý je dokonalý na ozdobenie stola alebo na ponúkanie matke.

Vďaka Sandrine za jej vytvorenie! Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie vašich papierových kytíc na našej stránke Facebook a nájdite ďalšie nápady na našom Pintereste!