Moje pravidlá, aby som bol v kuchyni ekologický

Moje pravidlá, aby som bol v kuchyni ekologický

Rešpektovanie životného prostredia je v každej miestnosti domu! Aby sme boli v kuchyni ekologickí, dávame vám niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré sa v tejto miestnosti majú uplatňovať každý deň.

Pravidlo č. 1: Vyberám si energeticky efektívne spotrebiče

V kuchyni môžu byť domáce spotrebiče zdrojom energetického odpadu. Pri výbere vášho vybavenia sa preto uistite, že stavíte na chladničku alebo umývačku riadu, ktorých energetická trieda je najmenej A +, aby ste spotrebovali čo najmenšiu energiu. Rovnakým spôsobom, aby sa predišlo plytvaniu energiou, sa uvažuje o zachovaní prístrojov, pretože zle rozmrazená chladnička a rýchlovarná kanvica s obsahom zubného kameňa spotrebujú viac elektriny.

Pravidlo č. 2: Triedim svoj odpad

V kuchyni je selektívne triedenie nevyhnutné, aby ste čo najlepšie hospodárili s odpadom a recyklovali, čo môže byť. Preto je nevyhnutné vybaviť si triediaci kôš hodný názvu, ktorý má najmenej dva oddelenia: prvý pre domáci odpad a druhý pre plastový a papierový odpad. Taktiež nezabudnite odložiť sklenené fľaše a poháre, aby ste ich mohli vyhodiť do určeného kontajnera.

Pravidlo č. 3: Neplýtvam

Ak chcete byť zelený, musíte tiež hľadať odpad! Týmto sa zabráni nadmernej spotrebe energie, a preto chladničku premiestnite z varnej dosky. Na strane umývadla zvážte inštaláciu prevzdušňovača, ktorý integruje vzduch do vody na výstupe z kohútika, a tým spotrebuje menej. Nakoniec nezabudnite opätovne použiť odpad: poháre sa môžu použiť na skladovanie iných potravín a zeleninové šupky sa môžu použiť na kompost. Naše praktické videá na dekoráciu kuchyne