Stretnutie s Marie-Paule Guilbault, záhradníčkou prvej dediny vo Francúzsku s názvom „Pozoruhodná záhrada“

Stretnutie s Marie-Paule Guilbault, záhradníčkou prvej dediny vo Francúzsku s názvom „Pozoruhodná záhrada“


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chédigny, pekná dedina na juhu Touraine, nie je jej prvou odmenou. V roku 2013 to bola zbrusu nová „záhradná dedina“ regiónu Loire Valley, ktorá ju v roku 2014 vyhlásila pred korunovaním národnou značkou „Pozoruhodná záhrada“. Skvelý prvý pre dedinu! Na uliciach a uličkách viac ako 700 stôp zberu ružových kríkov trie plecia s tisíckami rastlinných esencií, ktoré rozmaznáva žena: Marie-Paule Guilbault.

Povedzte nám o svojom pozadí

Po absolvovaní bakalárskeho štúdia sociológie a potom magistra informácií a komunikácie som nenašiel prácu v odbore. Po narodení môjho druhého dieťaťa som sa potom pustil do práce Bac Pro Landscape Works. Obnova k remeslu krajiny, aby som sa mohol venovať mojej vášni: trvalky. Od roku 2009 sa preto starám o obec Chédigny.

Fotokredit: Chédigny

Čo je to záhradná dedina?

Je to miesto života, je to dedina. V dedine, v ktorej sa chatuje škola, radnica, obchody, autá a obyvatelia, je to záhrada, na ktorej chodíte, kde vidíte zmenu ročných období. Priestory sú usporiadané s cestou, ulica, rastliny pre všetky ročné obdobia, parfumy, zberateľské rastliny. V Chédigny sú to ruže. Je to miesto, ktoré miestni obyvatelia milujú, pretože je to ich „záhrada“ a radi ju zdieľajú a sprístupňujú návštevníkom. Nejde o uzavretú záhradu, ale o skutočný životný priestor.

Fotokredit: Chédigny

Čo vidíte na uliciach a uličkách Chédigny?

Stúpanie ruží udáva tón: bujné vínne révy alebo múdro stúpaní lezci, sú všade na fasádach domov. Upravené záhradné trávy, ktoré zdobia trávu, zdobia záhradu. Trvalky sú kráľovné kvetinových záhonov, od najtradičnejších ako sú kosatce, trvalky, pelargónie, gauras, šalvia ... až po najoriginálnejšie: rodgersia, brunnera, cimicifuga, Cape fuschia ... Celkom vzniká záhrada medzi ružovou záhradou a Anglická zmiešaná hranica. Voda je tiež obohatená prúdom, ktorý prechádza dedinou.

Fotokredit: Chédigny

Akú údržbu vyžaduje?

Údržbu zabezpečujú zamestnanci mesta: tím zložený z dvoch asistovaných pracovných miest v integrácii, zamestnanca špecializovaného na mechaniku, čiastočný úväzok a vedúceho tímu (ja) špecializovaného na závody. Starosta je tiež veľmi prítomný v teréne: prerezávanie ruží, ošetrenie proti čiernym škvrnám a vytváranie nových kvetinových záhonov. Zamestnanci obce sú zodpovední aj za údržbu obecných budov a ciest. Zelené priestory predstavujú 90% pracovného času a 1,6% rozpočtu obce. Nepoužíva sa žiaden zabijak buriny.

Fotokredit: Chédigny

Zapojujú sa obyvatelia dediny? Aké sú ich úlohy?

Obyvatelia nie sú požiadaní o udržiavanie zelene. Aktívne sa podieľajú na animácii dediny prostredníctvom dobrovoľníctva pre festival ruží v máji a festival úst a uší v auguste. Tieto udalosti sú veľmi známe a zúčastňujú sa zväčša na živote dediny.

Aké nové produkty sa snažíte každý rok priniesť?

Každý rok sa vysadí 1 500 cibúľ: tulipány, narcisy, narcisy, fritillaries ... Uvádzajú sa nové trvalky: delfíniá, echinacea ... a každý rok sa vysadí okolo dvadsať ruží. Kvitnúce oblasti siahajú viac ako 3,8 km, ale ešte stále existujú rohy kvetov.

Fotokredit: Chédigny

Ako ste sa cítili, keď bola táto dedina ako prvá vo Francúzsku označená ako „pozoruhodná záhrada“?

Táto značka nebola súčasťou pôvodných cieľov. Myšlienka vyšla najavo tým, že záhradným odborníkom ukázala záhradný svet: musíte požiadať o tento štítok, úplne to zodpovedá atmosfére, ktorá vychádza, keď kráčate Chédigny. Obyvatelia, obec, dobrovoľníci, zamestnanci obce ... sme na to veľmi hrdí. Naša záhradná dedina je naozaj atypická a porota značky Jardin Remarquable vedela, ako myslieť mimo krabicu a udeliť túto značku v prvom roku našej prihlášky.Komentáre:

 1. Wahkan

  Prečo je to jediný spôsob? Rozmýšľam, ako môžeme túto recenziu objasniť.

 2. Julio

  Veľmi dobré informácie

 3. Hlaford

  Myslím, že sa mýlite. Zadajte, budeme diskutovať.

 4. Fitz

  Dobre, aká nevyhnutná fráza ..., pozoruhodný nápadNapíšte správu