Články

Milujeme motýľovú stoličku

Milujeme motýľovú stoličku

Pôvod motýľovej stoličky

Ak je motýľová stolička v našich interiéroch má vždy malý účinok, nepochádza však od včerajška. Kreslo Butterfly, ktoré bolo vytvorené v roku 1938, je dielom architektov a dizajnérov Jorge Ferrari-Hardoya, Juana Kurchana a Antonia Boneta, ktorých inšpirovali cestovné kreslá používané vo vojenských základniach na vytvorenie slávneho motýľového kresla.

Na základni je toto kreslo vyrobené z oceľovej rúrkovej konštrukcie, na ktorej je upevnené plátno z pravej kože. Od svojho vzniku sa motýľové kreslo stretlo so skutočným úspechom a vstúpilo do stálej zbierky MOMA v roku 1944.

Trvalý úspech v obývacej izbe ako na záhrade

Praktický, pohodlný, s originálnym dizajnom, úspech motýľovej stoličky nikdy nevyšiel pary a mnoho značiek sa ujalo tejto myšlienky: motýľová stolička sa rýchlo stala nevyhnutnosťou, a to aj pre dekoráciu interiéru. iba v záhradách! Niekoľko značiek (napríklad Lafuma) skutočne vsadilo na tento koncept, aby vydali zbierku skladacie záhradné stoličky a ľahko sa prenáša aj udržuje vďaka ochrane proti UV žiareniu a nepriaznivému počasiu ... nie hlúpe!

Pre puristov spoločnosť AA-New Design znovu vydáva pôvodné kreslo a zostáva verná modelu s názvom „BKF“ (iniciály tria). Kultové kombo, ktoré stále funguje pre super trendový dizajn interiéru? Okolo konferenčného stolíka usporiadané motýľové kreslo v hnedej koži alebo dvoch, ktoré prekrýva kovová závesná lampa. Jednoduché, rafinované, ale stále impozantne efektívne!

Nové modely pre všetky chute

V hlavných obchodoch so značkami a nábytkom ponúka motýľová stolička nový dizajn s modelmi, ktoré napodobňujú hovädzí dobytok (alebo iné zvieratá) pre rustikálnu a horskú atmosféru alebo vo starej koži pre viac štýlu „klubovej stoličky“ v retro štýle.

Aby sme však uspokojili čo najväčší počet a ponúkli najširší možný sortiment, je dnes motýľová stolička k dispozícii takmer vo všetkých farbách, vo všetkých materiáloch a vo všetkých možných vzoroch: modely sú takmer nekonečné, aby sa splnili všetky podmienky štýly! Hnedé motýlikové kreslo, sklo, červená, koža, bavlna, zamat, ratan, kožušina, látka, bi-materiál, potlač, vzorované, atď .: nie je možné nenájdu motýľové kreslo vašich snov toľko výber je ohromujúci! Okrem toho, aj deti majú právo na svoje motýľová stolička Verzia XS.

Ako nájsť lacné motýlikové kreslo?

Ak oceníte elegantný a nadčasový dizajn motýľového kresla, vedzte, že v prípade „klasického“ kresla (menovite kovovej konštrukcie a poťahu z pravej kože) trvá v priemere 150 až 250 EUR. Čím vyššia je kvalita kože a materiálov vo všeobecnosti, tým vyššia je cena motýlikovej stoličky…

Vedzte všetko to isté, že je možné si dovoliť lacné motýlikové kreslo : za týmto účelom si vyberte modely, ktorých plátnom je bavlna alebo látka, nie koža; Niektoré modely tohto druhu sú dostupné od približne šesťdesiatich eur a bavlna ponúka širokú škálu farieb a výtlačkov, ktoré sú ideálne na oživenie interiéru bez toho, aby ste opustili peňaženku.