Podrobne

Háčkovanie: naučte sa krokodílový steh

Háčkovanie: naučte sa krokodílový steh

Krokodílsky steh vám umožňuje pridať úľavu k dielu. Táto položka je veľmi obľúbená pri výrobe šál a tašiek. 1. Najprv začnite s ovládacím prvkom: 737421 vytvorte základnú reťaz s niekoľkými očkami násobkami šiestich a na koniec riadka pridajte ďalšie štyri vzdušné očká.
2. Potom vo štvrtom stehu na retiazke urobte jeden háčik s výškou.
3. Vo vzduchu urobte dva stehy a potom urobte dva jednoduché dvojité háčkovanie a tri stehy naľavo od stehu, v ktorom ste urobili predchádzajúci jednoduchý dvojitý háčkovanie. Pokračujte takto po celú základnú reťaz a dokončite prvý riadok.
4. Potom obráťte svoju prácu a urobte päť jednoduchých prírub v očkách, ktoré tvoria jedinú prírubu spodného radu, počnúc od najbližšieho stehu po základnú reťaz.
5. Pokračujte s piatimi jednoduchými dvojitými háčikmi v stehoch druhého jednoduchého dvojitého háčkovania zo spodného radu.
6. Preskočte ďalšie dve jednoduché dvojité háčkovanie a urobte päť jednoduchých dvojitých háčkovaní, ako je to znázornené v krokoch 4 a 5, v každej z nasledujúcich dvoch jednoduchých dvojitých háčkovaní z dolného radu. Tento postup opakujte až do konca riadku.
7. Otočte prácu dovnútra.
8. Vytvorte nový rad postupným opakovaním dvoch jednoduchých dvojitých háčikov, jedného retiazkového stehu, jednoduchého háčkovania a jedného retiazkového stehu až do konca riadku.
9. Prejdite na štvrtý riadok a vykonajte rovnaké operácie ako v druhom rade, konkrétne päť jednoduchých prírub v každej z prvých dvoch samostatných prírub. Potom preskočte ďalšie dve jednoduché dvojité háčkovanie a urobte päť jednoduchých dvojitých háčkovaní v každej z dvoch jednoduchých dvojitých háčkovaní v dolnom riadku.
10. Pokračujte týmto spôsobom až do konca štvrtého radu, aby ste získali krokodílový steh.