Oplotenie záhrady: aké možnosti?

Oplotenie záhrady: aké možnosti?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na označenie línie majetku, zachovanie súkromia a optimalizáciu bezpečnosti je oplotenie nevyhnutné. Zostáva nájsť správne riešenie, aby ste sa cítili dobre ako doma, a zároveň vytvoríte estetický plot, ktorý sa hodí do krajiny. Rastlinná alebo umelá bariéra, drevený alebo kompozitný palisádový plot, plot alebo stena: plot dotvára rozmiestnenie záhrady, v meste aj na vidieku.

Prírodné a umelé živé ploty

Milovníci prírody nájdu v živých plotoch ideálne riešenie na oplotenie záhrady. Trvalé zaistenie, ktoré sa často skladá z ihličnanov typu Leyland alebo Thuja, však vyžaduje jednu až dve prerezávania ročne, aby sa nenarušili susedia. Živý plot zložený z rôznych druhov má menej rozmerné šialené kúzlo. To vám umožní hrať sa s rôznymi farbami listov, interpunkciu svojho rastlinného plotu počas ročných období s farebnými a voňavými tónmi, ak vkladáte kvitnúce stromy. Pre úspešný dekoratívny efekt môžete podporiť bielu, zelenú palisádu alebo drevo. Umelý živý plot, ktorý je menej prirodzený, ale praktický, ponúka peknú hustotu rádovo 1,6 kg / m2 a hrúbku najmenej 30 cm. Vysoko kvalitný umelý plot rastlín dokonale napodobňuje živý plot a úplné zatemnenie. Vyrobené z PVC, nevyžaduje si žiadnu veľkosť ani osobitnú starostlivosť.

Lamelový plot a drôtené pletivo

Lamely sa čoraz viac používajú na oplotenie záhrady. Zatemnenie sa ľahko inštaluje a dodáva sa z rôznych materiálov. V lese vyžadujú pravidelnú údržbu, aby odolali náporu vetra, dažďa, slnka, mrazu. Lamely z PVC si nevyžadujú žiadnu zvláštnu údržbu, aby si zachovali svoj pôvodný vzhľad. Inštalácia tohto typu plotu je jednoduchá. Aby ste získali prirodzenejší vzhľad, môžete syntetický plot zdvojnásobiť pomocou brázd, čím sa zvýši účinnosť zatemnenia. Pokiaľ ide o plot, ak účinne zatvára záhradu, nedovolí vám žiť ďalej od zvedavých očí. Preto je nevyhnutné ju zdvojnásobiť rastlinami, palicami a inými obrazovkami ochrany súkromia.

Stena na oplotenie záhrady

Možno budete chcieť postaviť oplotenie, aby ste sa izolovali od vonkajšieho sveta. Ak je betónový blok dostatočne ekonomický, dáva kameň autentický charakter plotu. Preto je čas obnoviť kamene nahromadené na dne záhrady alebo od susedov a doplnené miestnymi kameňmi. Zostane iba prekonať budovu radom krásne zafarbených plochých dlaždíc. Tento typ plotu je ideálny na úplné zachovanie jeho súkromia a utlmenie okolitého hluku. Jeho konštrukcia si však vyžaduje skutočné know-how. Môžete to tiež nechať na odborníka. Ľahko sa inštaluje, plot gabion nevyžaduje žiadne špeciálne znalosti a umožňuje krásne ozdobné efekty.

Kto hovorí, že plot hovorí, že predstavuje

Ak je nehnuteľnosť oplotená, je potrebné do vášho domu nainštalovať bránu. Z estetického a praktického hľadiska môže byť brána manuálna alebo elektrická. Posuvná brána, ktorá je ideálna pre malé zásielky, šetrí miesto. A na ochranu vášho domova pred zvedavými očami si môžete zvoliť biely, čierny alebo farebný port s výpadkom prúdu, vyrobený z dreva, železa, hliníka alebo PVC. Naše praktické záhradné videá