Materiálové zameranie: ako zvoliť hrnčiarske koleso?

Materiálové zameranie: ako zvoliť hrnčiarske koleso?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hrnčiarske koleso je zariadenie, ktoré sa skladá z otočného stola nazývaného girela, ktoré hrnčiar používa na modelovanie okrúhlych nádob. Ak hľadáte hrnčiarske koleso vhodné pre vašu úroveň, uvidíte, že nie je ľahké rozlíšiť medzi rôznymi dostupnými modelmi. Tu je niekoľko kritérií, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere.

Rôzne typy hrnčiarskeho kolesa

  • hrnčiarske koleso elektrický: hrnčiar pripojí svoj ťah k sieti a reguluje rýchlosť pomocou elektronického variátora. Naplánujte si rozpočet na 500 eur hrnčiarske koleso východisková úroveň a 2 500 EUR pre hrnčiarske koleso high-end.
  • hrnčiarske koleso pešo: hrnčiar musí ovládať rýchlosť pomocou svojej nohy hádzaním veľkého disku umiestneného v úrovni zeme na rovnakú os ako girelle.
  • prehliadka paží: hrnčiar musí vložiť do girely kúsok dreva, aby ho ručne otočil a dosiahol rýchlosť, akú chce. Tento typ hrnčiarske koleso zostáva najdostupnejší. Nájdete modely od 30 eur

Natáčacia kapacita

Pre začiatočníkov je vhodné uprednostniť model veže, ktorého kapacita na otočenie nepresahuje 10 kg. Pre profesionálne použitie sú k dispozícii hrnčiarske koleso sofistikovanejšie s kapacitou otáčania okolo 25 kg. hrnčiarske koleso so strednou kapacitou filmovania bude ideálny pre náročných amatérov. Modely tohto typu nájdete od 1000 eur.