Chráňte dom pred mrazom

Chráňte dom pred mrazomWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V obdobiach extrémneho chladu môže mráz spôsobiť značné škody na domácnosti, čo môže poškodiť štruktúru domu. To vo všeobecnosti vedie k opravám, ktoré môžu mať veľký vplyv na rozpočet. Alternatívne riešenia, lov proti prenikaniu vody, boj proti tepelným stratám vďaka účinnej tepelnej izolácii umožňujú účinne chrániť dom pred mrazom.

Dajte si pozor na pomocné ohrievače

Počas tvrdej zimy môže byť nebezpečné používať nadmerné záložné teplo. To môže skutočne spôsobiť otravu oxidom uhoľnatým. A nesprávne si myslíme, že tento vykurovací systém môže chrániť dom pred zamrznutím. Aby sa zabránilo škodám spôsobeným chladom, najmä v starých obydliach, je preto lepšie zvoliť účinné, bezpečné a ekonomické riešenia.

Dvere a okná dobre izolujte

Posilnenie dverí a okien ich robí nepremokavými proti vonkajšiemu chladu. Samozrejme, ak sa výmena týchto prvkov z finančných dôvodov neplánuje, existuje možnosť zlepšenia kvality ich izolácie. Za týmto účelom môžete nalepiť izolačný film na všetky okná domu. A na optimalizáciu vodotesnosti stolárstva stačí nainštalovať škáry medzi listy. Po zatvorení dverí a okien tieto tesnenia chránia ľadový prúd vzduchu. Nakoniec je tiež užitočné nainštalovať izolačné rolety alebo vymeniť záclony za záclony za záclony vyrobené z hrubej látky, ako je zamat. Zatiaľ čo hrajú rolu obrazovky proti chladu, dodajú biotopu dekoratívny a teplý nádych.

Izolácia steny a strechy

V očakávaní extrémneho chladu môže byť rozumné preskúmať izoláciu stien a strechy domu. Určite to môže predstavovať náklady, ale rýchlo to bude kompenzované lepším pohodlím v domácnosti. Dom bude chránený pred mrazom. Tepelná izolácia stien je z vonkajšej strany. Dnes profesionáli používajú dokonale izolačné drevné vlákna. Veľmi efektívne riešenie zdvojnásobenia izolácie vnútorných stien pre celkové zníženie tepelných mostov. Tepelným stratám sa dá predísť, ak sa tiež dohodnete na izolácii podkrovia a strechy. Toto riešenie umožňuje efektívne bojovať proti prenikaniu vlhkosti a prenikaniu chladu. Chvíľu neváhame a ponúkame vám izolačnú mriežku z drevených vlákien pod strechou a izoláciu na rozprašovanie na podlahu podkrovia. Pri takýchto opravných prostriedkoch sa už nebude báť výbuch potrubí v dôsledku mrazu.

Obmedzte tepelné mosty

Rozumie sa, že lepšia izolácia domu umožňuje obmedziť počet tepelných mostov. Týmto spôsobom sa nazývajú body zlomu izolačnej bariéry: jav, s ktorým sa stretávame pri akýchkoľvek typoch stavieb a ktorý sa v priebehu rokov zvyšuje. Materiály zo včerajška utrpeli mnoho času a ich tepelný odpor sa zmenil. Tieto tepelné mosty môžu byť lineárne, štrukturálne alebo bodové. Čokoľvek sú, sú zdrojom veľkých energetických strát a vážnych problémov s vlhkosťou. Ak vezmete izoláciu domu vážne, aby ste ju chránili pred mrazom, dopad bude ekonomický a ekologický. Plytvanie energiou skončí. Naše praktické videozáznamy týkajúce sa vstupnej dekorácie