Komentáre

Položím plávajúce podlahy

Položím plávajúce podlahy

Môžete si vybrať farbu svojho parketu zo širokého spektra, a tak dať svojim domovom skutočný pekáč bez toho, aby ste museli minúť toľko peňazí ako za masívnu drevenú podlahu. Montáž plávajúcich podláh nevyžaduje lepidlo, takže nie je čas na schnutie. Ste klip, a potom si môžete zariadiť nábytok v miestnosti. Drevo je však živým materiálom, ktorý sa pohybuje v priebehu času, preto sa o neho bude musieť starať.

Krok 1 - Pripravujem materiál


Na položenie plávajúcich parkiet pripravujem nasledujúci materiál: meter, ceruzku, štvorec, kladivo, klin, skladačku, kliny, rezačku, zošívačku, podložku a parkety.

Krok 2 - Aplikujem podklad


Inštalácia tepelného a fonického podkladu je povinná. Pre moje osobné pohodlie neváham uprednostňovať efektívne podkladové vrstvy. Ľahko sa inštaluje odvíjaním valca, ktorý je vo všeobecnosti celkom ľahký. Pre miestnosť na prízemí uprednostňujem parketový film, aby sa zabránilo vzlínaniu vlhkosti.

Krok 3 - Orezal som podklad


Spodná vrstva sa ľahko rezá pomocou frézy. Keď dorazím do rohu svojej steny, istým gestom som orezal spodnú vrstvu pozdĺž steny, aby som zaistil vyššiu účinnosť.

Krok 4 - Opravím podklad


Vďaka zošívačke upevňujem spodnú vrstvu na okrajoch, ktoré sa dotýkajú stien.


Medzi podkladovými doskami je farebné lepidlo, ktoré sa musí odstrániť a ktoré sa používa na prilepenie nového pruhu na predchádzajúci. Silne pritláčam rukami a potom znova zošívam na kĺb.

Krok 5 - Položím prvú dosku


Začínam sa pýtať moja prvá rada plávajúcich podláh v pravom rohu. V prípade, že diel má nepravidelné uhly, je lepšie začať od rovnej základne.

Krok 6 - Inštalujem vložky


Na celý obvod (steny, prekážky, drôty atď.) Umiestnim blok 5 mm, aby som nechal priestor, pretože parkety sa pohybujú. Vyhýbam sa tomu, aby mi to poškodilo steny, keď sa rozplýva teplom.

Krok 7 - čepele pripevníme k sebe


Zostavím druhú čepeľ k prvej tak, že ju sploštím. Ak chcete strihať čepele dokopy, jednoducho ich zaskočte a spojte zástrčku so zástrčkou so zástrčkou. Tento krok sa vykonáva bez nástrojov, iba rukami.

Krok 8 - Rezám čepele


Keď dorazím na jeden z koncov miestnosti, zmerím s metrom dĺžku čepele, ktorú mi chýba. Na čepeli nakreslím čiaru ceruzky v správnej veľkosti.

Svoju parketovú dosku som vyrezal skladačkou na linke, ktorú som predtým napísal. Beriem si čas: je lepšie rezať príliš dlho ako príliš krátko, aby sa zabránilo padaniu nepoužiteľných parketových podláh. Potom som ostrihala čepeľ ako predtým.

Pád, ktorý som opustil, by mal slúžiť ako východiskový bod pre nový riadok. Umožní to nevyrovnanie riadkov: výsledok bude estetickejší.

Krok 9 - Dokončujem


Po zostavení niekoľkých šírok parketových dosiek narazím kladivom pomocou klinu, aby zostali dobre vnorené k sebe.


Sada sa predáva u všetkých distribútorov.


tvoj plávajúce parkety je položený!