Kreatívna kuchyňa je vždy atraktívnejšia

Kreatívna kuchyňa je vždy atraktívnejšia

Na veľtrhu Maison & Objet v januári 2014 nebolo možné vynechať trend kreatívnej kuchyne, pretože hala Cook + Design mala stánky venované tejto gurmánskej voľnočasovej aktivite, ktorá neustále rastie. Zamerajte sa na kreatívny oddych v kulinárskej verzii.

V kuchyni sa hrá estetická karta

Vo Francúzsku láska k vareniu nezačína dnes. Napriek tomu táto disciplína prežíva skutočné šialenstvo, najmä vďaka programom ako Top Chef alebo Le Meilleur pâtissier, ktoré kladú dôraz na kuchyňu. A dnes sú kuchári aj spotrebitelia čoraz náročnejší: chcú nielen to, aby to bolo dobré, ale aj to, že je to krásne, o čom svedčia niektoré testy súťaže kuchárov Top Chef, z ktorých sa vyberá najprv vizuálnou doskou.

Pečivo v popredí

Varenie sa stáva čoraz atraktívnejšie, ale predovšetkým vyniká pečivo! Koláče, ktoré pripravujú matky v stredu, dnes súťažia o kreativitu a blogy umožňujú každému amatérskemu kuchárovi prezentovať svoju prácu na internete. Pečenie, inšpirované Američanmi a ich slávnymi košíčkami, ktoré sú také krásne ako dobré, sa stáva skutočným umením krásy, ktoré sa praktizuje aj doma.

Značky venované kreatívnej kuchyni

A pretože je atraktívna kreatívna kuchyňa, niektoré značky sa špecializujú na doplnky, ktoré umožňujú najbláznivejšie výtvory. Napríklad v Lékué existuje forma, ktorá vám umožňuje pripraviť vrstvený koláč v jednej dávke. Umožní vám tiež predstaviť si prekvapivý koláč vyrobený z čokoládovej škrupiny, ktorý môžete naplniť cukrovinkami. Pokiaľ dávate prednosť plesniam na výrobu cakepopu, tieto lízanky v koláči. Na výstave Scrapcooking nájdete všetky pomôcky na ozdobenie koláčov originálnymi plesňami a tvarmi, pomocou ktorých môžete ozdobiť cukrovú pastu. Na záver dotvorí kreatívna značka množstvo cukrov, trblietok a iných jedlých ozdôb.