Rozhovor s Patrickom Sermadirom, špecialistom na topiary art

Rozhovor s Patrickom Sermadirom, špecialistom na topiary artWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Patrick Sermadiras, majiteľ skvelého Jardins du Manoir d'Eyrignac v Périgordu, sa k nám vracia k topiarymu umeniu, ktoré vytvoril ako svoju špecialitu. Dáva nám nejaké tajomstvá a tipy, ako z vašich kríkov urobiť skutočné sochy.

Čo vidíte na Jardins du Manoir d'Eyrignac?

Záhrady Eyrignacovho kaštieľa, historické pamiatky 17. a 18. storočia sú nepochybne najkrajšie záhrady v Périgordu s jedinečnou zbierkou rastlinných sôch. Príkladom topiaryho umenia sú tieto zelené záhrady, ktoré tvoria kúzla, tis, zimostráz, cypřiš a trávniky. Trpezlivo ich vytvoril môj otec, Gilles Sermadiras, na líniách prvých francúzskych záhrad 18. storočia, zmiešaných s talianskym vplyvom. Moja kapucínska žena už niekoľko rokov pomáha odhaliť nové, vidiecke štýly záhrady. Zeleninová záhrada, kvetinárska záhrada a kvetinové lúky vytvárajú súbor okrasných a farebných scén, ktoré sú harmonicky zosobášené s silou a prísnosťou Jardins dereens. Nakoniec som v roku 2013 pri príležitosti 400. výročia narodenia André Le Nôtre vytvoril novú záhradu Jardin des Sources na viac ako jednom hektári. V tejto záhrade je zmiešané usporiadanie tak „francúzskych“ záhrad XVII. Storočia vďaka osiam a perspektívam a veľmi súčasnému zaujatiu, ktoré odhaľuje krásu okolitej krajiny. Všetky tieto projekty sú nám drahé, tiež môjmu synovi Gillesovi, ktorý sa odhaľuje a stále viac zdieľa túto vášeň pre Eyrignaca. Sme odhodlaní zachovávať pozoruhodnú históriu týchto záhrad, výnimočného rodinného komplexu, ktorý patril mojej rodine už viac ako 500 rokov.

Ako sú navrhnuté záhrady?

Sú v duchu francúzskych záhrad 18. storočia, zmiešané s talianskym vplyvom. Boli obnovené podľa pôvodných stôp, aby ich obnovili do pôvodnej podoby.

Môžu všetci začať v Topiary Art?

Samozrejme! Musíte však myslieť na údržbu, a preto začnite v malom. Musíte tiež pracovať v etapách. Začnite s ľahkým tvarom ako lopta. Samozrejme získajte dobrý strih na pravidelné ostrenie a čistenie. Vyhľadajte pomoc zo šablóny oka! Potom už nezostáva nič iné, ako prerastať rastlinu. Každý má svoju vlastnú metódu, pokiaľ existuje túžba.

Aké sú najlepšie kríky?

Mnoho rastlín je vhodných na prerezávanie, ale uprednostňujem zimostráz, ktorý sa ľahko prerezáva a nevyžaduje vodu.

Máte rady pre začiatočníkov?

Myslím, že je lepšie začať s malou záhradou. Musíte sa učiť každý deň, pozorovať, začať znova a pochopiť, že príroda je našťastie našťastie neskutočná.

Aké je vaše tajomstvo pre krásnu zeleninovú náplast?

Rozmiestniť plodiny tak, aby z nich ťažila produkcia po celý rok. Môžete si tiež zahrať s kvetinárskymi a zeleninárskymi združeniami, ktoré sú zaujímavé z hľadiska zdobenia, ale tiež veľmi užitočné na odpudzovanie alebo odchytávanie parazitov. Tipy a triky na prerezávanie stromov Naše praktické záhradnícke videá