Články

Video: prerezávanie kvitnúcich kríkov

Video: prerezávanie kvitnúcich kríkov

Vo vnútri a mimo domu máte určite nejaké kvitnúce kríky, ktoré zdobia vaše priestory. Kalíšky, metly, orgovánové kvety môžu kvitnúť v rôznych ročných obdobiach, ale každý z nich si vyžaduje ročnú veľkosť, aby sa počas sezóny správne vyvíjal. Guy Tournellec, záhradný tréner, odhaľuje niekoľko tipov na prerezávanie kríkov najlepším možným spôsobom. Objavte ich na videu.

Pozrite si video

Pobočky, ktoré sa majú orezávať

Kríky, ktoré kvitnú na jar, obyčajne kvitnú na vetvách vo veku jedného alebo dvoch rokov. Okrem toho už viac nekvetú, a preto sa stávajú zbytočnými. Preto je vhodné tieto vetvy prerezať ihneď po ich prvom alebo druhom kvitnutí, aby nové výhonky mohli v nasledujúci rok kvitnúť. Na tento účel použite strihacie nožnice, ktoré ste predtým dezinfikovali, aby nedošlo k prenosu chorôb. Väčšina rastlín, ktoré kvitnú na jar, majú vetvy, ktoré začínajú od spodnej časti kmeňa. Po jednom alebo dvoch rokoch sa musia po odkvitnutí odrezať na svojej základni. Pokiaľ ide o rastliny, ktoré kvitnú v lete, musia sa na konci zimy orežať.

Príklad eukalyptu

Je to napríklad prípad eukalyptu, ktorý nie je výnimkou z tohto pravidla. Ak chcete vedieť, ako vysoko ju môžete prerezať, stačí nájsť miesto, z ktorého už nemôžete cez krík vidieť. Odrežte čokoľvek mimo tejto značky. V záujme lepšieho zhojenia vždy vetvy nad listom odrežte. Odporúča sa tiež prerezávať dlhšie silné vetvy a kratšie slabé vetvy. Podľa týchto niekoľkých tipov bude eukalyptus reagovať tak, že vytvorí nové výhonky a ovocie sa rozšíri po všetkých vetvách.

Gél

Upozorňujeme, že po veľmi chladnej zime je dôležité skontrolovať, či niektoré vetvy nie sú mŕtve. Kôru z vetvy jemne zoškrabte. Ak je to zelené, drevo nezamrzlo. Teraz máte všetky kľúče na udržiavanie kvitnúcich kríkov. Tým, že budete postupovať podľa týchto niekoľkých tipov, budete stimulovať kvitnutie rastlín a vaše priestory budú iba príjemnejšie a hrejivejšie! Tipy na prerezávanie kríkov nájdete na stránke Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile.