Informácie

Rozhovor s Florence Bourel, umeleckým režisérom Toulemonde Bochart

Rozhovor s Florence Bourel, umeleckým režisérom Toulemonde Bochart

Dizajnérka Florencia Bourel bola práve vymenovaná za umeleckého spolurežiséra značky Toulemonde Bochart. Príležitosť vrátiť sa na cestu a požiadať ho o radu.

Povedzte nám o svojom pozadí

Po tréningu vo Francúzsku (Penninghen, LISAA), potom v Taliansku (Európsky dizajnový inštitút) a po niekoľkých spolupráci s agentúrami som sa v roku 1998 stal nezávislým štatútom. Rád kombinujem vplyvy a disciplíny. Skúmam rôzne oblasti tvorby s prierezovým prístupom k dizajnu: grafika, balenie, značenie, scénografia, architektúra interiéru, nábytok atď. Za posledných niekoľko rokov som sa plne venoval tvorbe nábytku a predmetov pre vydavateľov (Ligne Roset, Désio, Kilims Ada, Le Monde Sauvage alebo Hermès) alebo galériám, ako je Galéria Granville. Vytvorenie mojich prvých kobercov pre Toulemonde Bochart v roku 2012 vyvolalo skutočnú vášeň pre svet kobercov. A preto s veľkým nadšením pristupujem k tejto novej spolupráci ako umelecký spoluriaditeľ Toulemonde Bochart.

Ako vznikne koberec?

Začal som svoj tvorivý proces grafickým a ikonografickým výskumom, aby som definoval jeden alebo viac vesmírov, v ktorých sa chcem rozvíjať. Až po nasiaknutí témy začnem kreslenie a farby. Potom odovzdám svoje modely Anne Sebaounovej, vývojovej riaditeľke spoločnosti TB, s ktorou diskutujeme o materiáloch a výrobných postupoch a výbere farieb vlny. Potom sa začne s realizáciou testov a / alebo prototypov, ktoré môžu trvať niekoľko mesiacov (napríklad Baya vyžaduje 2 roky práce, odmietnuté testy, testované kvality pred príchodom na koberec, ktorý sme videli) ,

Aké sú tvoje inšpirácie?

S kobercom si môžem dovoliť farbu a vyjadriť svoj vkus pre grafiku a prácu s materiálom, je to takmer nekonečný zdroj tvorby. Rád moderne interpretujem pôvodné dielo remeselníkov sveta, ako sú koberce Baya a Raja s textíliami z Indie. Inšpirujú ma aj veľké témy histórie dekoratívnych umení (napríklad koberec William je kývnutím hnutia ARTS AND CRAFT a Williama Morrisa). Práve z tradičných čínskych dokumentov a zrevidovanej perzskej keramiky som zložil svoj grafický atlas pre koberce Ispahan a Ming.

Akú radu by ste dali na výber správneho koberca?

Koberec si vyberá podľa svojho vkusu a interiéru. V neutrálnom interiéri si môžete zvoliť koberec s veľmi silným vzorom. Koberec sa potom stane skutočným výnimočným kúskom v miestnosti, napríklad maľbou alebo umeleckým dielom. Pri naloženej dekorácii sa radšej rozhodnite pre obyčajný koberec alebo s triezvymi vzormi, ktoré veľmi tónujú. Koberec môže tiež definovať priestor (obytný alebo jedálenský kút), prepožičiavať charakteru interiéru alebo ho otepľovať.

Aký je váš obľúbený model v Toulemonde Bochart?

Ťažko si vybrať ... má veľa modelov, ktoré sa mi páčia! Moje obľúbené: v duchu 50. rokov, koberec Rezo od Frédéric Ruyant; pre svoju veľmi grafickú a elegantnú stránku, koberec Écailles od Emmanuela Gallinu a samozrejme moje koberce Baya a Ming pre svoju gaiety a žiariace farby.