Ako si vybrať oplotenie záhrady?

Ako si vybrať oplotenie záhrady?

Kľúčom k výberu plota vašej záhrady je premýšľať o vykreslení. Predstavte si svoju záhradu v lete. Je to pokojná zeleň? Je to výbuch farieb a textúr? Alebo otvorený bufet pre všetky zvieratá v okolí? V každom prípade vám táto funkčná definícia vašej záhrady pomôže určiť typ plotu, ktorý potrebujete. Existuje mnoho dôvodov, prečo možno budete potrebovať - ​​alebo chcete - záhradný plot. Ochrana osobných údajov, bezpečnosť a výzdoba sú najbežnejšie dôvody. Preto musíte pred výberom zvážiť dôvod tohto nákupu. Viac článkov na tému: Citácie exteriérových terénnych úprav

Potreba, plot

Máte radi tráviť čas vo svojej „tajnej záhrade“? Jednoducho si chcete vyhradiť priestor na oddych, voľný čas, oddelený od vášho pracovného priestoru? V oboch prípadoch potrebujete úplný plot. Tieto ploty alebo výpadky prúdu sú spravidla vysoké a môžu alebo nemusia obsahovať bránu. Ale možno ste už unavení z kŕmenia všetkých zvierat v okolí? V takom prípade potrebujete bezpečný záhradný plot. Plot, ktorý vás chráni na úrovni terénu a zároveň odrádza od lezenia a zachová poklady vašej záhrady. Pre väčšiu bezpečnosť je lepšie zvoliť ten, ktorý obsahuje portál. A ak ste vytvorili záhradu, ktorá dokonale spája funkčnosť a estetiku, bude ľahkým, vzdušným a dekoratívnym plotom ideálny dokončovací dotyk, pretože odhalí jej podstatu.

Výška plotu

Zamyslite sa nad výškou svojho plotu, pretože súvisí s jeho účinnosťou. Ak hľadáte súkromie a bezpečnosť, vyberte oplotenie minimálne 1,50 m. Aby oplotenie zostalo dekoratívne, nesmie prekročiť 1 m.

Aký materiál pre oplotenie?

Pokiaľ ide o materiál plotu, zvyčajne sa ho snažíme prispôsobiť ostatným materiálom použitým v záhrade. Pre bezpečnostný plot si môžete zvoliť kovový plot s drôteným pletivom. Je to najúspornejšia a najúčinnejšia možnosť proti vniknutiu zvierat. Potom môže byť ozdobená popínavými rastlinami alebo inými druhmi rastlín. Drevo a PVC sú ideálne pre ploty na ochranu súkromia. Drevený plot môže byť ponechaný prírodný alebo spracovaný tak, aby poskytoval rustikálnejší vzhľad, zatiaľ čo plot z PVC bude mať formálnejší vzhľad. Hliníkové alebo kované železné oplotenie sa odporúča pre dekoratívne oplotenie. V skutočnosti je tento druh plotu veľmi dekoratívny a umožňuje vám otvorenejší výhľad na váš vonkajší povrch.