Krok za krokom: hranice lôžok a zeleninových záplat v bridlici

Krok za krokom: hranice lôžok a zeleninových záplat v bridlici

Záhradník, ktorý pravidelne burinu svoje zeleninové záplaty alebo kvetinové záhony, má často tendenciu ich ohraničovať pomocou drevených dosiek s polovicami. Jedným z dôvodov tohto postupu je boj proti šíreniu neželaných burín, obmedzovanie zásahov na izolované subjekty a zároveň zadržiavanie armád neželaných cudzincov. To všetko by bolo perfektné, keby samotné drevo nebolo predmetom rozkladu, a to najmä v extrémnych podmienkach jeho používania: vlhkosť podporujúca rozklad, gély podporujúce praskanie, huby podporujúce teplo a tým lepšie jeho rozklad ... Na tento účel Preto ponúkame alternatívu, lacnú, ľahko nastaviteľnú a predovšetkým trvanlivú - pokiaľ budeme venovať malú pozornosť - v priebehu času. Táto technika spočíva v nahradení drevených dosiek bridlicami. Prvá myšlienka, ktorú máme, je povedať, že bridlice nie sú pevné. Je to skutočne tak, a preto musia byť bridlice hrubé, pretože ak sú skutočne v poriadku, musia sa zdvojnásobiť alebo dokonca strojnásobiť. Tento materiál je menej pevný ako drevo, ale vydrží dlhšie a predovšetkým neotáča hnací hriadeľ kosačky v prípade nárazu s čepeľou - bridlice vybuchnú - čo určite prinesie zlé spomienky na niektorí z nás.
obtiažnosť : ľahké náklady : v závislosti od množstva bridlice, v prípade regenerácie zadarmo. Potrebné náradie : - línia - rýľ

Krok 1: Vytiahnite kábel


Rozhodli sme sa vymedziť naše póry, ktorých mulčovanie zasahuje do priechodu, ale predovšetkým a predovšetkým preto, aby sme zabránili nežiadúcim burinám na ceste, aby sa usadili v našich plodinách. Na križovatke umiestnite šnúru tak, že kolíky dobre zatlačíte na konce a uistite sa, že sú dobre dotiahnuté.

Krok 2: Nakreslite priamku


Pomocou rýľ, zatiaľ čo sa spoliehajú na šnúrku, zatlačte čepeľ po celej dĺžke radu zeleniny alebo postele. Pri každom rýľi posuňte rukoväť dozadu a dopredu, aby ste trochu rozšírili budúce miesto.

Krok 3: Zatlačte vaše bridlice


Každú bridlicu zatlačte do drážky, ktorá sa predtým vykopala rýľom. V tomto okamihu sa rozhodnete zdvojnásobiť alebo ztrojnásobiť počet bridlíc v závislosti od ich sily, na jednej strane, ale aj od hĺbky zakopania bridlíc v zemi. Čím viac je bridlica zasunutá, tým odolnejšia bude hranica, ale čím menej bude.
V tejto fáze nie je dôležité, či majú nejakú hru, budeme sa ňou zaoberať neskôr.
Podobne vyrovnanie bridlíc v ich hornej časti sa dá nastaviť na konci.

Krok 4 - Vyplňte medzery


Pridajte pôdu do medzier na oboch stranách bridlice, aby ste upevnili ich základy a zabránili im v pohybe. Využite teraz na spresnenie pozícií v priamke a vo výške.
Ste pripravení na niekoľko rokov, ale ak chcete, aby boli tiché, budete musieť byť opatrní, kam umiestnite kopyta, a ak je to potrebné, naplánovať priechod pre koliesko. Ale nebojte sa, pretože na rozdiel od dosiek sa bridlice v prípade potreby rýchlo vymenia.
Na tejto fotografii si zachovávajú nechcené buriny a prebytočnú zeminu rastlín zemiakov. Naše praktické záhradnícke videá