Krok za krokom: hranice lôžok a zeleninových záplat v bridlici

Krok za krokom: hranice lôžok a zeleninových záplat v bridlici


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Záhradník, ktorý pravidelne burinu svoje zeleninové záplaty alebo kvetinové záhony, má často tendenciu ich ohraničovať pomocou drevených dosiek s polovicami. Jedným z dôvodov tohto postupu je boj proti šíreniu neželaných burín, obmedzovanie zásahov na izolované subjekty a zároveň zadržiavanie armád neželaných cudzincov. To všetko by bolo perfektné, keby samotné drevo nebolo predmetom rozkladu, a to najmä v extrémnych podmienkach jeho používania: vlhkosť podporujúca rozklad, gély podporujúce praskanie, huby podporujúce teplo a tým lepšie jeho rozklad ... Na tento účel Preto ponúkame alternatívu, lacnú, ľahko nastaviteľnú a predovšetkým trvanlivú - pokiaľ budeme venovať malú pozornosť - v priebehu času. Táto technika spočíva v nahradení drevených dosiek bridlicami. Prvá myšlienka, ktorú máme, je povedať, že bridlice nie sú pevné. Je to skutočne tak, a preto musia byť bridlice hrubé, pretože ak sú skutočne v poriadku, musia sa zdvojnásobiť alebo dokonca strojnásobiť. Tento materiál je menej pevný ako drevo, ale vydrží dlhšie a predovšetkým neotáča hnací hriadeľ kosačky v prípade nárazu s čepeľou - bridlice vybuchnú - čo určite prinesie zlé spomienky na niektorí z nás.
obtiažnosť : ľahké náklady : v závislosti od množstva bridlice, v prípade regenerácie zadarmo. Potrebné náradie : - línia - rýľ

Krok 1: Vytiahnite kábel


Rozhodli sme sa vymedziť naše póry, ktorých mulčovanie zasahuje do priechodu, ale predovšetkým a predovšetkým preto, aby sme zabránili nežiadúcim burinám na ceste, aby sa usadili v našich plodinách. Na križovatke umiestnite šnúru tak, že kolíky dobre zatlačíte na konce a uistite sa, že sú dobre dotiahnuté.

Krok 2: Nakreslite priamku


Pomocou rýľ, zatiaľ čo sa spoliehajú na šnúrku, zatlačte čepeľ po celej dĺžke radu zeleniny alebo postele. Pri každom rýľi posuňte rukoväť dozadu a dopredu, aby ste trochu rozšírili budúce miesto.

Krok 3: Zatlačte vaše bridlice


Každú bridlicu zatlačte do drážky, ktorá sa predtým vykopala rýľom. V tomto okamihu sa rozhodnete zdvojnásobiť alebo ztrojnásobiť počet bridlíc v závislosti od ich sily, na jednej strane, ale aj od hĺbky zakopania bridlíc v zemi. Čím viac je bridlica zasunutá, tým odolnejšia bude hranica, ale čím menej bude.
V tejto fáze nie je dôležité, či majú nejakú hru, budeme sa ňou zaoberať neskôr.
Podobne vyrovnanie bridlíc v ich hornej časti sa dá nastaviť na konci.

Krok 4 - Vyplňte medzery


Pridajte pôdu do medzier na oboch stranách bridlice, aby ste upevnili ich základy a zabránili im v pohybe. Využite teraz na spresnenie pozícií v priamke a vo výške.
Ste pripravení na niekoľko rokov, ale ak chcete, aby boli tiché, budete musieť byť opatrní, kam umiestnite kopyta, a ak je to potrebné, naplánovať priechod pre koliesko. Ale nebojte sa, pretože na rozdiel od dosiek sa bridlice v prípade potreby rýchlo vymenia.
Na tejto fotografii si zachovávajú nechcené buriny a prebytočnú zeminu rastlín zemiakov. Naše praktické záhradnícke videá


Komentáre:

 1. Shalabar

  efektívne?

 2. Jorel

  Čo by sme robili bez vášho veľmi dobrého nápadu

 3. Crespin

  Prepáčte, že vyrušujem... som tu nedávno. Ale táto téma je mi veľmi blízka. Pripravený pomôcť.

 4. Tojora

  I don't see your logic

 5. Eoin Baiste

  Verím, že sa mýlite. Poďme o tom diskutovať.

 6. Cliff

  Ospravedlňujem sa, ale je to absolútne ďalšie. Kto iný, čo môže pustiť?Napíšte správu