Obrie rastliny pre majestátnu záhradu

Obrie rastliny pre majestátnu záhradu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Stúpajú smerom k oblohe a hrajú na záhrade na figurínach: zasejeme obrovské rastliny, ktoré vášmu exteriéru dodajú výšku. V lete môžu dokonca vytvárať vidiecke okultácie!

Najväčší: hollyhock, slnečnica a delfínium

Hollyhock a slnečnica sú dve najväčšie letné kvety, za ktorými tesne nasleduje delfínium: merajú medzi 1,20 ma 3 m! Sú to trvalky, ktoré si vyžadujú malú údržbu a ich dekoratívne vykreslenie je výnimočné vďaka veľkorysým kvetinovým kmeňom alebo veľkým impozantným kvetinám, ktoré kvitnú od júla do októbra. Môžete ich skombinovať v masíve s napr. Karyopterami, gerberami, alliummi pre predpokladaný štýl krajiny. - Hollyhock, ktorý sa dá obdivovať najmä na všetkých uliciach Ile de Ré, môže dorásť až do 3 metrov. Dnes existujú rôzne odrody, citrónová žltá alebo oranžová, marhuľová, ružová, tmavo červená, fialová ... Dosť na vytvorenie krásnych scén. Žiť s týmto ľahko kvitnúcim kvetom je samo osebe z jedného roku na ďalší. Rastie často pozdĺž stien orientovaných na juh a rád je na plnom slnku a chránený pred vetrom. Ak bývate vo veternej oblasti alebo ste vystavení búrok, zviažte svoje hollyhocks, aby ste ich nezlomili. Akonáhle je kvitnutie kompletné, jednoducho ich nakrájajte a prípadne vložte semená tam, kde chcete, aby rástli; nasledujúci rok sa znásobia. A ak ich importujete do záhrady prvýkrát, zasejte ich najskôr do malých kvetináčov v množstve jedného semena na vedro, ktoré necháte rásť za oknom, potom ich môžete po 3 týždňoch zasadiť v záhrade, keď je zem zahrievaná. Celé kúzlo hollyhockov sa prejavuje na otvorenom priestranstve, kde je kvitnutie dlhé celé leto, ale ostávajú jemné v kytici, pretože pri rezaní rýchlo vädnú. Pokiaľ ide o choroby, existuje len malé riziko, okrem útokov hrdze, táto oranžovo sfarbená huba: kontaminácia je možná vetrom a zemou. Najlepším preventívnym riešením je aplikácia zmesi Bordeaux. A ak sú vaše rastliny postihnuté, opatrne odrežte choré listy a zničte ich ohňom alebo rýchlym vyhodením do vedra z vašej záhrady (a nie do kompostu, pretože by bol kontaminovaný).Zloženie slnečnice / Zloženie delfínií (zápočet: Florajet)

- Slnečnica môže dosiahnuť viac ako 2 metre a je všeobecne známa ako „slnečnica“, pretože sa pri raste mení z východu na západ. Jeho potreba svetla je preto dôležitá a rád sa vysadzuje aj v dobre odvodnenej pôde - navyše bude potrebné na rozdiel od hollyhocku každý rok zasadiť nové semená. Od konca marca môžete slnečnicu zasiať do malých kvetináčov, pretože je citlivá na mráz a slimáky, potom ako mrazy pominú, môžete ju umiestniť do zeme. Na konci kvitnutia ho nakrájajte krátko pod hlavu, vyberte vyblednuté lístky a ponechajte toto veľké hnedé srdce, aby ste ho umiestnili do koša s farbami. - Delphinium, tiež nazývané „smrekovitá noha“, meria do 1,50 m. Často modrá alebo fialová, môže byť tiež ružová alebo biela. Rovnako ako slnečnica a hollyhock, má rada veľmi slnečné, ale nie príliš veterné situácie a uprednostňuje bohaté pôdy. Pred výsadbou pôdu dôkladne oplodnite a nohy rozmiestnite po 40 cm. Je to kvetina, ktorá sa dokonale hodí na výrobu kytíc so svojimi nádhernými kvetinovými stonkami zdobenými - čerstvými, ale aj suchými kyticami, pretože si delphinium dobre udržuje tvar a farbu. Táto veľkosť mu tiež umožňuje rozvetvenie a posilnenie. Umožní jej množenie v záhrade. Všívaný v masíve je delfínium vynikajúce!

Ostatné veľkolepé rastliny

O niečo menej vysoký, ale rovnako štíhly a pekný, existujú aj ďalšie vertikálne rastliny: vlčí bôb, zvonica, amaranth pendula a digitalis, ktoré môžu dosiahnuť výšku viac ako meter. Na dokončenie obrázka si tiež premyslite echinacea, acanthus mollis alebo spinosus, aconite, agastache a asphodeline lutea (výnimočné s kvetmi tvaru hviezdy!). Sú to jarné štartovacie kvety so zaručeným úspechom.

Odroda Campanula lactiflora Prichard (kredit: Jardiland)

V záhrade môžu hrať úlohu aj ozdobné obrie rastliny…

... Štruktúrovanie toho druhého! Vďaka svojmu štíhlemu tvaru môžu byť použité na vytvorenie dekoratívnych obrazoviek, na vymedzenie priestorov, na vylepšenie časti záhrady. Prečo ho nepoužiť na skrytie kompostu, poškodeného kúska steny alebo dokonca auta, ak je zaparkované v blízkosti vášho domu? Zamerajte ich tým, že ich chcete vysadiť online alebo v skupine.

Tipy od záhradníkov na zväčšenie obrovských rastlín

Pre všetky tieto kvety bude kvitnutie dlhšie a krajšie, ak záhradník zbaví stonky vyblednutých kvetov. Aby ste ich ochránili pred vetrom a zabránili ich lámaniu a lámaniu, môžete ich podoprieť alebo umiestniť do skupiny rastlín rôznych výšok, aby ich podopreli nižšie rastliny (vlčie bôby a kvety môžu podporovať hollyhocks); alebo ich zasejte pozdĺž steny a natiahnite drôt, ktorý ich podopiera a udržiava ich rovno. Nakoniec, na konci jesene, mulčujte pôdu, aby ste zaistili opätovný rast. Čítať: -Kultivujte svoju záhradu , Prat éditions, 17,90 EUR. -Sprievodca ľahko pestovateľnými rastlinami , Vydania Rustica, 24,95 EUR. Poďakovanie: -Emilia Oliveiro, umelecká riaditeľka spoločnosti Florajet, -François Pauly, manažérka rastlinného sektora v Jardilande.

1-Acanthus mollis, 2-Aconit, 3-Agastache Black Adder, 4-Asphodeline lutea, 5-Delphinium elatum, 6-Delphinium elatum, 7-Echinacea purpurea, 8-Lupiny (kredit: Jardiland)


Komentáre:

 1. Cingeswiella

  Dams in most cases it is!

 2. Micaden

  Are bots having a discussion here? Hello bots from a human!

 3. Nekus

  And what can I say then?

 4. Terran

  Podľa mňa výnimočný nezmyselNapíšte správu