Ako si vybrať obrnené dvere?

Ako si vybrať obrnené dvere?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aby sa predišlo riziku vlámania a zaistila bezpečnosť vášho domu alebo predovšetkým miestnosti, je bezpochyby najbežnejšou možnosťou tienenie otvorov. Dobré obrnené dvere môžu skutočne spomaliť a zabrániť pokusom o vlámanie. Stále si musíte vybrať ten správny ... Nájsť ďalšie články na tému: Pracovné ponuky na renováciu alebo inštaláciu dverí

Obrnené dvere, ktoré spĺňajú normy

Rovnako ako u všetkých výrobkov týkajúcich sa bezpečnosti tovaru a budov, aj pancierové dvere sa riadia výrobnými normami. Počas nákupu preto požadujte dvere s certifikáciou A2P. Presnejšie povedané, obrnené dvere s osvedčením A2P sú dvere, ktorých bezpečnostný zámok a všetko príslušenstvo úspešne prešli všetkými typmi skúšok odolnosti proti vlámaniu. Norma A2P je sprevádzaná číselnou klasifikáciou, ktorá poskytuje informácie o úrovni bezpečnosti. Príklad: 1 naznačuje, že dvere dokážu odolať najsilnejším útokom po dobu 5 minút (vieme, že 90% zlodejov sa odradí po 3 minútach, keď neprechádzajú bariérou, ktorá tvorí dvere).

Výber rámu a uzatváracích bodov

Uzatváracie body pancierových dverí a rám sú prvkami, ktoré majú pri výbere vašich pancierových dverí prvoradý význam. V skutočnosti čím viac uzatváracích bodov na úrovni zámku, tým bezpečnejšie sú dvere. Vo všeobecnosti majú pancierové dvere tri, päť alebo výnimočne sedem uzatváracích bodov. Pred výberom správneho modelu je však potrebné vziať do úvahy vybavenie, ktoré máte doma. Ak teda máte podlahové kúrenie alebo krehký povlak, napríklad mramor, budete si musieť zvoliť dvere, ktorých uzatváracie body sú výlučne bočné. Pokiaľ ide o oceľové obloženie pancierových dverí, musia byť umiestnené priamo na drevenom ráme. Je to nepochybne najlepšia voľba, najmä pri renováciách.

Ďalšie kritériá

Pri výbere vašich pancierových brán, ktoré sú predovšetkým jedným z hlavných prvkov vonkajšieho vzhľadu vášho domu, je potrebné zohľadniť nielen kvalitatívny a bezpečnostný aspekt. V tejto súvislosti si môžete zvoliť šikovnú voľbu dvojfarebnými pancierovými dverami, ktoré sú v súlade s vašou exteriérovou dekoráciou a dizajnom interiéru. A aby ste zaistili životnosť vašich obrnených dverí, zvážte ochranu pred koróziou, aspoň pre exteriér. A konečne, pretože pancierové dvere sú tiež dobrým izolačným nástrojom a vynikajúcim protipožiarnym zásahom, neváhajte vziať do úvahy tieto parametre a vybrať si pancierové dvere čo najfunkčnejšie.Komentáre:

 1. Vail

  It's easier to say than to do.

 2. Deutsch

  Čo na to poviete?

 3. Urtzi

  Kto ti povedal?

 4. Sherbourne

  znie atraktívne

 5. Roweson

  Súhlasím, je to pozoruhodná odpoveďNapíšte správu