Informácie

Vlhkosť steny: čo robiť?

Vlhkosť steny: čo robiť?

S vlhkosťou stien sa musí bezodkladne bojovať. Môže to byť príčinou mnohých škôd, ktoré budú pravdepodobne viac či menej dlhodobo spôsobovať škvrny, pľuzgiere, vzlínanie kapilár, slané kôry, drobenie, plesne. Toto nezohľadňuje zdravotné problémy spojené s nadmernou vlhkosťou v domácnosti. Našťastie existujú účinné a ekologické riešenia na boj proti domácej vlhkosti, ale tieto nevylučujú vetranie domu každý deň, bez ohľadu na ročné obdobie.

Vyčistite steny

Vlhkosť na stenách nie je bez povšimnutia, pretože netrvá dlho a odhaľujú plesne. Tieto známe huby sú zodpovedné za vážne zdravotné problémy. Preto je potrebné najskôr vyčistiť steny, aby sa ich zbavili všetkej formy, ktorá by mohla napadnúť skrinky, komody, skrinky alebo knižnice. Bielidlo je možné použiť na obklady a škáry v kúpeľni, WC a kuchyni. Biely ocot je v týchto prípadoch tiež účinný a umožňuje vyhnúť sa komerčne dostupným chemickým výrobkom proti plesniam. Čistenie plesnivej omietky si však vyžaduje určité opatrenia, pretože tento materiál je krehký a nepodporuje vodu. Formy jednoducho namočíte do octu a potom trete mäkkou handričkou alebo mimoriadne mäkkou kefou. Nechajte zaschnúť bez oplachovania. Bez ohľadu na to, aká čistiaca technika sa používa, je potrebné si obliecť rukavice, masku a ochranné okuliare.

Preskúmajte príčinu vlhkosti v stenách

Ak sa po správnom vyčistení znovu objavia stopy vlhkosti, je absolútne nevyhnutné hľadať príčinu. Diagnóza musí byť spoľahlivá, pretože od nej bude závisieť liečba, ktorá sa použije na definitívne potlačenie tejto metly. Je dôležité rozlišovať jednoduchý kondenzačný problém od infiltrácie. Kondenzáciou je para na studenej stene, ktorej sa zabráni dostatočným vetraním miestnosti a teplotou okolia najmenej 15 ° C. Pokiaľ ide o infiltráciu, vážnejšie to znamená odpudzovanie vody. V takom prípade by sa malo konzultovať s odborníkom.

Nainštalujte CMV

Môže byť potrebné zavolať odborníka, ktorý bude skúmať príčiny vlhkosti. Najprv odporučí pauzu riadenej mechanickej ventilácie, ktorá sa bežne nazýva VMC. Či už ide o jednosmerný alebo dvojitý prietok, môže výrazne znížiť vlhkosť všetkých miestností v domácnosti.

Sušte steny definitívne: inovatívne riešenie

Úprava vlhkosti stien musí byť liečivá a preventívna, aby k tomuto javu nedochádzalo znova, pretože by to mohlo spôsobiť krehkosť konštrukcie. Inno'vision Technology SARL ponúka radikálne ošetrenie. Patentovaný je tento koncept používaný veľkými skupinami, ako je napríklad SNCF, napríklad na nápravu problémov s vlhkosťou stien pod tunelmi. To je Murasec, ktorý dokáže odstrániť všetku vodu zo stien a blokovať siete, ktorými voda preniká, najmä kapilárne siete, či už sú alebo nie sú zakopané. Murasec má elektrické pôsobenie na vodu obsiahnutú v stenách vďaka elektrickým impulzom. Jeho mechanické pôsobenie upchaním zabraňuje vode znovu preniknúť do stien. Murasec tiež pôsobí chemickým pôsobením, ktorého cieľom je eliminovať alebo vyrobiť neaktívne korozívne soli, aby sa dezinfikovali steny stavby. Tento proces môže spracovať akýkoľvek porézny materiál a všetky steny bez ohľadu na ich výšku a hrúbku. Účinnosť jeho odtokového účinku závisí od rozsahu poškodenia šesť mesiacov až dva roky.

Inštalácia tesnenia okna Naše praktické videá pre domácich majstrov