Bezpečnosť v kuchyni: pravidlá, ktoré treba dodržiavať

Bezpečnosť v kuchyni: pravidlá, ktoré treba dodržiavaťWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kuchyňa je miestnosť, kde sú riziká viac. Prichádza voda a elektrina, nebezpečné nástroje, škodlivé alebo smrtiace čistiace prostriedky. Či už je to pre vás alebo vaše deti, táto miestnosť, často srdce domu, je plná nebezpečenstiev, ktoré je potrebné mať na pamäti, aby sa riziká minimalizovali a primerane zabezpečila ochrana. Viac článkov na tému: Pracovné citácie pre inštaláciu v kuchyni

Ostré alebo nebezpečné nástroje

Medzi tieto nástroje patria stolové a kuchynské nože, čepele domácich robotov, poháre, vrátane črepov, všetky prvky, ktoré tvoria vašu kuchyňu a ktoré by sa pre vás mohli ukázať ako nebezpečné. alebo vaše deti. Preto musia byť do zásuviek umiestnené ostré nástroje, ktoré zaručujú dokonalú bezpečnosť. Potom môžete zvážiť uzamykacie systémy, ktoré im neumožňujú otvoriť ich. Na všetko, čo by sa pri páde mohlo zlomiť, najmä okuliare, umiestnite ich, pokiaľ je to možné, do výšky. Rovnako tak budú chránené vyčnievajúce rohy nábytku, aby sa zabránilo jeho nárazu do vášho dieťaťa.

Nebezpečné výrobky

Vo všetkých domoch, najmä v kuchyniach, sú uložené rôzne čistiace prostriedky, ktoré sa môžu ukázať ako nebezpečné. Prvú indikáciu stupňa obtiažnosti týchto výrobkov nájdete na ich etiketách. Ak si ich chcete nechať vo vašej kuchyni, uprednostnite bezpečnú skrinku alebo lepšie, vložte ju do vysokej skrinky. V prípade nízkej skrinky, ktorá by sa nezamkla, z estetických dôvodov nainštalujte blokovač dverí, buď okolo kľučiek dverí, alebo vnútri vášho nábytku. Ďalšou chybou je nepriniesť, premiestniť toxický produkt do iného obalu, ako je originál, následky by mohli byť dramatické.

Teplo a elektrina

Medzi riziká pre domácnosť patrí elektrická energia. Rovnako ako v kúpeľni musia byť elektrické prípojky v primeranej vzdialenosti od vody. Rovnakým spôsobom je potrebné zabrániť ponechaniu pripojených elektrických spotrebičov, ktoré ich nevyžadujú. Ďalším rizikom sú popáleniny. Ak je toto riziko pre vás spoločné, je to ešte viac pre malé deti, ktoré ľahko nechajú ruky ležať okolo kuchynských spotrebičov. Našťastie dnes existujú studené dverové pece a indukčné varné dosky, ktoré varujú pred týmito nebezpečenstvami. Vždy je možné vložiť rúru do vysokých prvkov mimo dosahu batoliat. Podobne musia byť niektoré iné vykurovacie zariadenia v primeranej výške alebo odpojené. Nakoniec je užitočné mať k dispozícii hasiaci prístroj, aby sa zabránilo vzniku požiaru.