Komentáre

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri dekorácii strany

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri dekorácii strany

Ak je kreativita na dennom poriadku, zdobenie vášho domova na sviatky stále zahŕňa niekoľko pravidiel zdravého rozumu, aby sa predišlo chybám v chuti. Svadba nebezpečných farieb, slávnostný stôl a výzdoba obývacej izby sú preťažené, nevhodné svetlo, vianočný strom utopený pod ozdobnými predmetmi je toľko chýb, ktorým sa treba vyhnúť pri slávnostnej výzdobe. Pre magickú atmosféru ďaleko od zneužívania je lepšie ukázať umiernenosť. Ruky preto udržiavame ľahké.

Chyba č. 1: príliš veľa farieb

Nie je potrebné transformovať prijímaciu miestnosť na mozaiku bez toho, aby ste sa rozhodli pre celkový vzhľad, pretože jedna farba prináša do interiéru určitý chlad. Z hľadiska farieb musí zostať kľúčovým slovom konzistencia. Preto myslíme na harmóniu a obmedzujeme sa na dva tóny, ktoré sa dokonale kombinujú. Pre vianočné dekorácie idú zlato, striebro alebo meď dokonale s červenou alebo polnočnou modrou alebo dokonca bielou farbou pre extrémne vylepšenie. V prípade pochybností je veľmi užitočné použiť farebnú schému.

Chyba č. 2: miešanie štýlov

Nič nie je horšie ako pestrá dekorácia, kde sa barokový štýl stretáva s vidieckym štýlom prerušovaným elegantným dojmom mesta. Je oveľa lepšie zvoliť si jednu tému, aby sa nikto nestratil. Konzistentnosť je nevyhnutná na zdôraznenie zvolenej témy a na dosiahnutie najharmonickejšieho výsledku.

Chyba č. 3: preťažená tabuľka strán

Úspešný sviatočný stôl žiari svojou triezvosťou. Ak tu môžu nájsť vianočné predmety, nie je múdre ich zneužívať na riziko, že hosťom dôjde priestor alebo že už nebude možné umiestniť servírovacie pokrmy. Dajte si pozor na nadmerné trblietky, ktoré by mali byť umiestnené v bezpečnej vzdialenosti od dosiek. Podobne sú zakázané príliš vysoké dekorácie, ktoré pravdepodobne skryjú hosťa oproti sebe. Pokiaľ ide o farby, ideálne je zvoliť súlad s dekoráciou miestnosti. V rovnakom duchu je lepšie zamieňať misky so vzormi za bezchybne biele dosky alebo aspoň rovné. Na vianočnom stole bude skutočne dostatok dekorácií. Príliš veľa vzorov ničí vzory.

Chyba č. 4: príliš jasné svetlo

Zabudli sme na lustre a príliš oslnivé svetlo. Vianočný večierok by mal zdôrazniť mäkké a teplé svetlo. Preto inštalujeme takmer všade slabé svetlá, sviečky, svietniky a držiaky tealightov alebo elektrické girlandy bez toho, aby sme zneužívali blikajúce žiarovky.

Chyba č. 5: Vianočný strom vážený dekoráciami

Kráľ lesov zdobíme s mierou, pretože po prejazde Santa Clausa bude dostatočne nabitý! Môžeme sa preto rozhodnúť pre niekoľko nádherne spárovaných gúľ a predmetov, pokiaľ je to možné, zachovať si dominantné farby dekorácie miestnosti a stôl strany. Ani elektrické girlandy by nemali byť príliš početné, inak strom váži.