Aký materiál zvoliť pre rám?

Aký materiál zvoliť pre rám?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Základným prvkom konštrukcie je rám spojený s trvalosťou a stabilitou. Skutočne, na jeho montáži závisí strecha. Je to základná súčasť, ktorá stavbu chráni pred vzduchom a dažďom, preto je dôležité zvoliť materiál, z ktorého je vyrobená. Potom sú ponúkané dve možnosti: kovový rám alebo drevený rám. Špecifické vlastnosti každého z nich určia štýl práce. Viac článkov na tému: Štrukturálne pracovné ponuky

Kovový rám, triumf ocele

Výber kovového rámu predstavuje voľbu ocele ako stavebného materiálu. Známy svojou implementáciou v Eiffelovej veži ponúka nesporné výhody. Zliatina železa a uhlíka kombinuje veľkú mechanickú odolnosť, ktorá mu umožňuje prekročiť veľké rozpätia a veľkú ľahkosť, čo uľahčuje manipuláciu na mieste. Vďaka menšiemu počtu prvkov, ktoré sa montujú rýchlejšie, kovový rám znižuje stavebné náklady a oneskoruje. Dáva budove moderný charakter a je tiež súčasťou evolučnej logiky. V priebehu rokov bude dom ľahko podporovať rozšírenia a úpravy.

Tradičný rám, drevo po tisícročia

Tradičný rám bol vyrobený z dreva po tisícročia. Pri výbere druhu rezistencie, pevnosti, izolácie sa bude brať do úvahy stavebný región. Každý z nich ponúka svoje vlastné kvality. Dub pre svoju tvrdosť, borovica pre svoju odolnosť, gaštan pre svoju dlhú životnosť poskytujú neporovnateľné prvky pre konštrukciu rámu. Rám je vyrobený z masívneho dreva veľkého prierezu a zostavuje priehradové nosníky, väznice, lamely a krokve podľa pravidiel umenia pomocou čapov a mulíc. Pri klasickej a masívnej štruktúre má tradičný rám, ktorý umožňuje vytvárať veľké objemy, tú výhodu, že je podkrovie vhodné na prestavbu. V kolektívnej fantázii stelesňuje štrukturálny a estetický ideál, ktorý si zachováva svoju schopnosť zvádzania.

Priemyselná štruktúra, nepopierateľný praktický duch

Priemyselný rám, ktorý si vyžaduje kratšiu dobu výstavby, je tvorený malými farmárskymi domami, rekonštituovanými drevenými štruktúrami vytvárajúcimi mreže. Prefabrikované v továrni sa potom umiestnia vedľa seba s rozstupom asi 60 cm na stavenisku. Tento proces, ktorý sa objavil v Spojených štátoch v 50. rokoch 20. storočia, využíva malé oddiely, vďaka ktorým je štruktúra ľahšia. Vzhľadom na malú hrúbku borovice si priemyselný rám vyžaduje len zjednodušenú inštaláciu: tým sa znižujú náklady na výstavbu. Existujú však určité nevýhody. Nielenže ponúka menšiu požiarnu odolnosť, ale nemá ani evolučný potenciál. Jeho strešný priestor zostane navždy stratený.