5 kytice kvetov zasadiť na záhrade

5 kytice kvetov zasadiť na záhrade


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak chcete do záhrady priniesť záhradu alebo ponúknuť kytice, vyhradte si vo svojich posteliach špeciálne oblasti s rezanými kvetmi. Napríklad dahlia, ruže, gladioly, viacročné gerbery a pivonky.

Jiřina

Prečo táto kvetina? Dahlia robí návrat do dnešných záhrad. Je oceňovaný pre svoju ohromujúcu rozmanitosť odrôd, farieb a tvarov. Môže to byť trpaslík (20 cm) alebo obr (1,80 m) a je k dispozícii vo viacerých odtieňoch, živých alebo pastelových, obyčajných alebo dvojfarebných ... Dahlias sa ľahko kultivujú, vytvárajú vynikajúce huňaté a veľkorysé postele, obnovujú žiarivosť v záhrade na konci leta. Dahlia je predovšetkým báječná kvetina v kytici, ktorá „dobre drží“ vo váze - viac ako 15 dní!
Jeho špecifiká: Dahlia bola prvou kvetinou, ktorá bola ocenená etiketou Rouge, ktorá sa zvyčajne používa v potravinách. Tento najnovší prístup k okrasným rastlinám je synonymom vynikajúcej kvality a zárukou originálnejšej, zdravšej a kvitnúcej odrody s dobrými výrobnými podmienkami. Prebieha certifikácia aj pre ruže, vianočné stromčeky, muškáty, ako aj pre ovocné stromy a kríky. Ako to zväčšiť? Jeho rozmanitosti tvarov a farieb sú príležitosťou na vytvorenie veľkolepých spojení. Kytica „nežnosť“ v pastelových odtieňoch, kytica „osviežujúca“ v honosných tónoch ... A svadba dahlia s trávou je tiež veľmi úspešná pri jej súčasnom dotyke. Tipy na pestovanie: Zasadte žiarovky dahlias skoro na jar, kvitnú v lete. Radi majú chladné hlavy a chodidlá a profitujú z veľkorysej ponuky hnojív. Pestovanie je veľmi ľahké, okrem pravidelného zalievania si tieto kvety nevyžadujú takmer žiadnu starostlivosť. Rezný hrot: Čím viac kvetov je rezaných, tým viac sa rastlina regeneruje vytváraním nových kvetov: dvojitý efekt! Vyberte tých, ktorých kvety sa začínajú otvárať, a najskôr ich ponorte do vlažnej vody, potom ich pravidelne vymieňajte za studenú vodu.

Anglická ruža David Austin

Prečo táto kvetina? Tieto ruže, ktoré vytvoril David Austin v 60. rokoch, majú hojné kvitnutie a schopnosť znovu kvitnúť veľmi dlho (dvakrát až trikrát ročne) bez straty vône - to sú skutočne jeho parfumy, vďaka ktorým je táto očarujúca stará ruža moderný kvet. Okrem toho je jej farebná škála výnimočná, od porcelánovej ružovej až karmínovej červenej cez všetky odtiene žltej a oranžovej v jemných alebo žiarivých odtieňoch, vždy v harmónii s ostatnými kvetmi v záhrade. Jeho špecifiká: Jedná sa o bacuľaté kvety s desiatkami okvetných lístkov, milostné kvety, vášnivé, ktoré sú obzvlášť vhodné na realizáciu mimoriadnych svadobných kytíc. Ako to zväčšiť? Tieto ruže sú archetypom očarujúcich kytíc. Niekoľko hláv postačí na sviežu tvorbu a môžete si zvoliť kombináciu kvetov rovnakej farby alebo zmiešať tóny. Tipy na pestovanie: Anglické ruže sa ľahko udržiavajú a môžu sa pestovať ako kríky alebo horolezci. Zasaďte ich na slnku alebo v čiastočnom tieni, ale vždy na jasnom mieste (a pokiaľ je to možné prechádzajte, aby ste ich mohli čo najlepšie využiť). A buďte opatrní, aby ste do vody pridali vodu a hnojivo. výška ich veľkolepého kvetu. Rezný hrot: Vyberte ich, keď sa tlačidlá chystajú otvoriť, aby ich životnosť bola dlhá v kytici; alebo si vyberte okamžite otvorené kvety pre okamžitý efekt. Niekoľko prerezávacích nožníc skosením stonky stačí na efektívne zber. Vo váze im ponúknite jedlo vo vreckách alebo tekutinách, aby ste im vydržali.

Mečík

Prečo táto kvetina? Rovnako ako dahlia, aj mečík je kvetom našich babičiek, ktoré v súčasnosti nachádzajú všetku svoju mladosť na záhrade. Už niekoľko rokov je k dispozícii v širokej škále farieb, dokonca aj v dvojfarebných odtieňoch - v dňoch našich babičiek existovalo iba v modro-bielo-ružovej farbe. Jeho špecifiká: Mečík je žiarovka, ktorá dokáže merať až 1 meter. Kvitne celé leto až do októbra a vytvára hroty v hrotoch, ktoré majú až 12 kvetov. Ako to zväčšiť? Vytvorte z modernej kvetiny veľkú kyticu (t. J. Nie iba 7 stoniek vo váze, ale 15 až 20 stoniek alebo viac). Naplánujte si vázu XL, ktorá vyvolá dojem, že táto hmota pramení. Tipy na pestovanie: Zasadte gladioly na slnku a ... do zeleninovej náplasti (menej klasické ako v podstielke). V radoch, ako všetky žiarovky, ich priame línie oddeľujú kategórie zeleniny a ich veľké stonky zatieňujú petržlen, ktorý bude o to krajší. Gladioly budú teda dekoratívne, ak sú udržiavané natiahnutými lanami. Rezný hrot: Vyber mečíka je konečný pre aktuálny rok a neumožňuje jeho regeneráciu. Keď kvety v spodnej časti vykazujú farbu, odrežte stonky: tie v hornej časti sa potom jemne otvoria vo váze. Vymeňte vodu (vždy temperovanú) každé dva dni a stonky trochu nakrájajte, aby boli čo najdlhšie čerstvé.

Vytrvalá (alebo ročná) Gerbera

Prečo táto kvetina? Gerbery sú trendovými kvetmi už niekoľko rokov a na jar a v lete produkujú veľké a krásne kvety pripomínajúce sedmokrásky. Niektoré odrody majú dokonca dvojité alebo trojité kvety. Jeho špecifiká: Nedávna rada Garvinea®, ktorá bola vytvorená v roku 2010, je mimoriadne rustikálna (drží sa dobre až do -6 ° C), kvitne a odoláva chorobám a parazitom. Ak sa na severe Francúzska gerbera pestuje pokiaľ možno v kvetináčoch, aby sa mohla chrániť pred veľkým zimným chladom, je to trvalka, ktorá môže kvetiť záhony záhrad v oblasti Stredozemného mora. Gerbery Garvinea® sú pre túto plodinu obzvlášť vhodné, pretože sú veľmi mrazuvzdorné. Ako to zväčšiť? Gerbera sa môže spájať s inými kvetmi (často ružami) v kvetinovej kompozícii, ale obzvlášť soliflore sú veľmi pekné. Ich pevné stonky im umožňujú dobré prírodné zameranie, ale stále im pomáhajú kovovým drôtom, takže kvetina zostáva krásna viac ako 15 dní vo váze. Tipy na pestovanie: Gerbera je veľmi bohatá na listy ako na kvetoch a je veľmi chamtivá: každých 15 dní ju kŕmte tekutými „kvetmi“ tekutých hnojív. Má rada aj prírodné hnojivá, ako je vyprahnutý roh a pražená krv. Bohatá pôda je preto tiež dobre odvodnená a vždy ju vysádzajte z mrazu a z období silných dažďov. V zime ho chráňte pred zimným závojom, keď sú teploty najnižšie. Rezný hrot: Rezané kvety rastú späť! Gerbera vytvára krásne okrúhle kytice, neváhajte spojiť stonky dokopy a vytvorte efekt hustoty. A nezabudnite mu dať každý deň veľmi čistú vodu.

Pivonka

Prečo táto kvetina? Či už prichádza v ružových, červeno-lososových alebo žlto-oranžových odtieňoch, je to nádherný kvet, veľmi veľkorysý a zdravý. Teraz existujú ešte voňavé odrody: pivónia je kúzelná kvetina! Jeho špecifiká: Jeho farby a vône sa v posledných rokoch vyvíjali veľa, čo z neho robí vyhľadávaný kvet. Kríže mu už päť rokov dávajú nové tvary, farby a farby, ako v prípade Itho pivonky. Ako to zväčšiť? Zmenou kytíc: môžu byť vytvorené so 4 až 5 gombíkmi stále zatvorenými alebo v objemných zväzkoch odtieňov otvorených kvetín. Veľmi husté lístie pivónie môže tiež pekne ozdobiť. Tipy na pestovanie: Samozrejme, väčšina pivoniek sa nachádza v okrasnej záhrade, ale môžete ich tiež zasadiť do zeleninovej škvrny. Vyberte si miesto na slnku (v čiastočnom tieni na juhu Francúzska), dajte pivonku do zeme najlepšie na jeseň a vodu pravidelne od jari do leta. Záhradné centrum Truffaut teraz predáva kmene s priemerom 30 až 40 cm (t. J. Rastliny vo veku 4 až 5 rokov): o niečo drahšie sú to predovšetkým rastliny, ktoré vo vašom dome pestujú kvety od prvého roku - inak, musíte počkať 3 až 4 roky, než sa dostanete do kvetu. Pivoňka okrem toho pretrváva v chlade, nepotrebuje zimnú ochranu. Rezný hrot: Najlepší čas na rozoznávanie rozpoznáte podľa tlačidiel: hneď ako sa ukáže farba, podniknite kroky. Po odrezaní niekoľkých stoniek odstráňte niekoľko listov a predovšetkým, kým čakáte na vytvorenie kytice, okamžite ich vložte do kanvy s trochou vody (nenechajte pivonku 10 minút na vzduchu). Kytica ocení jedlo vo vrecku alebo v tekutine; a vo váze bude stačiť iba 5 až 6 cm vody, aby stonky nezmäkli. Nakoniec zakaždým, keď sa voda zmení, strihajte stonky so skosením niekoľkých centimetrov. Samozrejme, existuje mnoho ďalších kvetín, ktoré sa dajú pestovať, aby sa vytvorili pekné kytice: slnečnice, hortenzie, blatouchy, arumy, tulipány, cesnak s guľatou hlavou ... odkazy: www.davidaustinroses.com/ www.fleursacouper.be Poďakovanie: - Jocelyne Kerjouan z agentúry La Comm Verte, - Marc Gueguen z Truffaut. Objavte 5 kytíc kvetov, ktoré vysadíte na záhrade (2. časť). Naše praktické záhradnícke videáKomentáre:

 1. Arashiran

  Pindyk, ja len plačem))

 2. Gilchrist

  credit to the affor. Vďaka

 3. Aundre

  I, sorry, but that certainly does not suit me at all. Who else can help?

 4. Pernell

  Absurdná situácia sa ukázala

 5. Kulbart

  Len posmeyte to urobte znova!

 6. Edwin

  Malý zhzhot))))) rrrrrrr yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyNapíšte správu