Krátko

Krok za krokom: výroba adventného venca

Krok za krokom: výroba adventného venca

Advent je obdobie pred Vianocami. Jeho východiskový bod sa líši podľa náboženstva. Podľa katolíckej tradície začína štvrtú nedeľu pred Vianocami. Adventný veniec vyrobený pre prvú nedeľu je silným symbolom tohto obdobia a príjemným spôsobom, ako začať s prípravami na Vianoce. Ozdoby - rastliny, dekorácie - použité farby a počet sviečok sa líšia podľa tradícií. Tu si jednoducho zachováme zásadu štyroch sviečok - jednu na zapálenie každej zo štyroch nedieľ pred Vianocami - a vždyzelené lístie, ktoré symbolizuje nádej počas dlhých zimných mesiacov. Dekorácie sa budú musieť prispôsobiť podľa vášho vkusu a / alebo toho, čo vám príroda ponúkne. obtiažnosť: priemerný náklady: okolo 15 €, v závislosti od vybranej dekorácie a prírodných prvkov, ktoré môžete mať Potrebné nástroje: - základňa slameného venca (približne 2 €) - ploché sviečky (približne 5 € v krabičke po 6) - jedľové konáre (alebo iná zelenina podľa vášho výberu) - šišky - pružný drôt ( približne 3 EUR) - (voliteľné) malé gule, stuhy, sušené ovocie alebo kvety alebo iné dekorácie podľa vášho výberu (približne 4 EUR za krabicu s 20 kusmi)

Krok 1 - Vyberte si výber

Ideálne je, aby ste mohli zbierať potrebné prvky vo vašej záhrade alebo v neďalekom lese. Všetky fantázie sú potom povolené podľa toho, čo vám príroda ponúkne. Pre zeleň: jedľa, vavrín, brečtan, cesmína alebo imelo, toľko rastlín, ktoré sú schopné udržať svoju krásnu zelenú farbu po dlhú dobu. Na dekorácie: šišky, žalude, bobule šípiek ...

Krok 2 - Pripravte upevnenie borovíc

Akonáhle je oblečený v jedle, šišky sa fixujú drôtom okolo koruny. Ponúkame dva spôsoby, ako ich opraviť: jednotlivo alebo vo dvojiciach. Vyrežte drôt dostatočne dlho na to, aby ste prešli okolo koruny, pričom vezmite do úvahy hrúbku stromu a dĺžku potrebnú na spojenie dvoch prameňov medzi nimi. Zabalte jeden koniec drôtu do spodnej časti jednej z šišiek. Zaistite točením drôtu. To isté urobte na druhom konci drôtu s druhým borovicovým kužeľom. Pokiaľ ide o šišky, ktoré pripevníte k jednotke, vycentrujte drôt, potom ho preveďte cez dno ovocia a skrútte: musíte mať rovnakú dĺžku drôtu na oboch stranách.

Krok 3 - Pripravte upevnenie lopty

Postupujte rovnako ako v prípade šišiek, upevňujte jednu alebo dve gule: na určenie ich polohy na železnej tyči stačí jeden uzol.

Krok 4 - Rezané malé jedľové konáre

Vyberte vetvy rovnakej dĺžky. Použite konce vetiev (ak ihly tvoria okrúhly hrot) a odbočte vetvy, ktorých konce boli odrezané.

Krok 5 - obklopte jedlový veniec

Ak chcete obliecť svoj jedlový veniec, zoberte tri malé vetvy, ktoré budete mať na oboch stranách venca. Pevne ich pripevnite pomocou železnej tyče, ktorú budete blokovať navinutím oboch koncov medzi nimi. Pokračujte takto pozdĺž celej koruny a prekrývajte rady malých vetiev tak, aby zakrývali stonky. V poslednom rade pripevnite tyče pod hlavu prvého radu vetiev.


Krok 6 - Pripojte dekorácie

Zoberte predtým pripravené šišky a pripevnite ich k zadnej časti koruny. V prípade šišiek zostavených dva po dvoch ich pripevnite na vrchol koruny tak, že sa krížia. To isté urobte s loptičkami.


Krok 7 - Pripojte sviečky

Sviečky upevníte pomocou drôtu, ktorý zablokujete jeho otočením na vrchole koruny. Pomocou ostrého noža urobte otvor v spodnej časti sviečky. Cez ňu prechádzajú konce drôtu a vyrovnávajú sa na spodnej časti základne. Teraz môžete vymeniť sviečky.


Krok 8 - Zapaľujte sviečky

Zostáva iba rozsvietiť sviečky, jednu zo štyroch nedieľ pred Vianocami, aby sa rešpektovala tradícia.