Palivové drevo skladujte správne

Palivové drevo skladujte správne


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Efektívne palivové drevo musí byť dokonale suché. Preto je nevyhnutné uchovávať ho v najlepších podmienkach a na primeranú dobu, pretože niektoré esencie sa v priebehu rokov stávajú menej účinnými. Dobré skladovanie palivového dreva má ekonomický, praktický a environmentálny prínos.

Výhody suchého palivového dreva

Všetci odborníci varujú spotrebiteľov, že palivové drevo by sa malo vždy používať v suchom stave, to znamená, že obsahuje menej ako 20% vlhkosti. Nad týmto tempom poskytuje drevo polovicu energie. Z ekonomického hľadiska je tento rozdiel významný. Palivové drevo, ktoré nie je úplne suché, rýchlo upcháva potrubia a rôzne vykurovacie zariadenia, ktoré sa v dlhodobom horizonte degradujú. Vlhké drevo navyše neumožňuje spotrebičom dosiahnuť ich nominálny výkon. Výhoda dokonale suchého palivového dreva je tiež ekologická. V skutočnosti počas svojej spaľovacej fázy drevo uvoľňuje oveľa menej znečisťujúcich látok ako zelené drevo. Aj keď sa palivové drevo používa vždy suché, nezbavuje vás to pravidelného zametania potrubí certifikovaným odborníkom.

Rozhodnite sa pre vzdušné prístrešie

Či už si vyrábate vlastné drevo, alebo ho necháte dodať odborníkom, môžete si hneď po jeho prerezaní naplánovať miesto vhodné na jeho uskladnenie. To má zlepšiť jeho sušenie. Je potrebné zabezpečiť dokonalé vetranie, pričom drevo zostane v bezpečí. Voľný vzduch je preto nevyhnutný na umožnenie úniku vlhkosti. Postačí jednoduchý otvorený prístrešok s kachľovou, bridlicovou alebo vlnitou železnou strechou. Inak sa dá na hromadu palivového dreva umiestniť priedušná nepremokavá plachta, ktorá nie je vodotesná, za predpokladu, že nezakrýva strany, pretože by sa tým hromadila iba vlhkosť v jadre guľatiny. Aby mohli rýchlejšie schnúť, musia sa pred uskladnením rozdeliť. Ich spaľovanie bude mať len lepšiu kvalitu.

Odporúčaná doba schnutia

Vytvorenie dobrého prístrešia pre vaše palivové drevo je preto nevyhnutné. Stále je potrebné vedieť, ako dlho je potrebné protokoly uchovávať. Závisí to od ich dĺžky, typu a skladovacích podmienok. Napríklad polená guľatina dlhá 33 cm uložená pod vetraným prístreškom bude použiteľná po pätnástich mesiacoch. Ak sú rozrezané na guľatinu, bude to trvať sedemnásť mesiacov. Polená nakrájané na štvrť metru dlhé, naskladané vonku bez prístrešku, budú potrebovať na schnutie osemnásť mesiacov. Ak sú porciované na guľatinu a skladované za rovnakých podmienok, bude potrebné počkať najmenej dva roky, kým sa použijú ako palivové drevo. Nakoniec, mesiac pred spálením palivového dreva, je vhodné ho uskladniť v interiéri. Ideálne je umiestniť pri krbe zásoby kmeňov na ďalšie dni. Naše praktické videá týkajúce sa dekorácie prírodyKomentáre:

 1. Kalil

  Toto považujem za chybu.

 2. Math

  Aká úžasná fráza

 3. Earc

  Podľa mňa sa robia chyby. Skúsme o tom diskutovať. Napíšte mi do PM, hovorí to s vami.

 4. Fenrishicage

  Ospravedlňujeme sa, že otázka je ďalekoNapíšte správu