Informácie

Aké obklady stien zvoliť pre dobrú izoláciu?

Aké obklady stien zvoliť pre dobrú izoláciu?

Dobrá izolácia je nevyhnutná pre pohodlný a zdravý životný priestor. Aby sa obmedzili tepelné straty zo stien, dnes existuje široký výber izolačných obkladov stien. Maľovanie, tapeta, korok alebo obloženie, povrchová úprava sa prispôsobí vašim dekoratívnym želaniam a zároveň izoluje váš interiér.

Zastavte chlad a hluk

Súčasné obklady stien sú účinné nielen tepelne, ale aj akusticky. Bolo by škoda zbaviť sa potešenia zo zabitia dvoch vtákov jedným kameňom. Najmä preto, že sa tieto nové materiály ľahko inštalujú. Nemusíte byť profesionálnym majstrom. Výrobcovia venovali osobitnú pozornosť optimalizácii pomeru hrúbka / výkon, aby dokonale izolovali všetky miestnosti v dome bez snackov na objem každej z nich. Výhodou je, že tieto izolačné obklady stien môžu byť použité na novú alebo starú podperu.

Izolačné farby

Ekologická, vnútorná izolačná farba obsahuje málo toxického plynu. Je to akrylová farba, ktorá obsahuje hlavne vodu. Zaručuje dobrú tepelnú izoláciu, ktorá zabraňuje tepelným stratám, a tiež poskytuje dobrú zvukovú izoláciu. Perfektný regulátor vlhkosti, obmedzuje kondenzáciu v miestnostiach.

Korok

Cork je ideálny výnimočný materiál, pretože predstavuje dokonale tepelne izolačný obklad stien. Vďaka nemu žiadny pocit chladu v dome! Odolný voči vlhkosti, rovnako ľahko sa dá umiestniť na steny kúpeľne alebo kuchyne ako v ktorejkoľvek inej miestnosti. Okrem toho zaručuje dobrú zvukovú izoláciu. Nachádza sa v doskách, kotúčoch a listoch. Ľahký, ľahko sa inštaluje, je odolný proti ohňu, korok má extrémnu životnosť. Je prirodzená, je estetická a umožňuje vniesť eleganciu do interiéru. Jeho jedinou chybou je, že je dosť drahá.

Stenové sklenené vlákno

Je to jedna zo silných stránok súčasnej dekorácie. Sklolaminát má dobrú izoláciu. Prakticky umožňuje skryť defekty steny bez toho, aby bolo potrebné najskôr aplikovať omietku. Je k dispozícii v rôznych hrúbkach. Jeho inštalácia je stredne ľahká: na jej pripevnenie k stene je potrebné špeciálne lepidlo. Surová verzia vyžaduje na rozdiel od zvlášť estetickej predfarbenej verzie dekoratívnu úpravu.

Obloženie vo všetkých jeho formách

Obloženie sa môže opäť zvoliť veľmi dobre v dreve (dub, borovica, teak), v PVC alebo potiahnutom (to znamená v drevotrieskovej doske potiahnutej imitáciou dreva podobnej melamínu). Bez ohľadu na to, ktorú verziu si vyberiete, inštalácia obloženia je rýchla a ľahká. Veľkou výhodou je, že obloženie dokonale izoluje podľa zvukového a tepelného plánu. Čo sa týka PVC panelov, ktoré sú zvlášť vhodné do vlhkých miestností, je nehorľavý, odolný proti hnilobe a nedeformuje sa.

Tapeta pre zvukovú izoláciu

Pre zvukovú izoláciu je akustická tapeta k dispozícii v mnohých vzoroch a farbách. Je vyrobený z PVC a jeho hrúbka menšia ako 4 mm dokonale skrýva defekty nosnej steny. Zahŕňa použitie špeciálneho lepidla, pretože je ťažšie ako bežné tapety. Naše praktické videá pre domácich majstrov