Podrobne

Rady pre krajinu: vodná záhrada

Rady pre krajinu: vodná záhrada

Voda je pre život nevyhnutná ako symbol čistoty a plodnosti. V záhrade je prítomnosť vodného bodu výzvou na oddych a relaxáciu. Ležiac ​​na kresle, stačí si len dať čas na pozorovanie baletu vážok, počúvať prúd vody a rozjímať nad mrakmi na povrchu, aby ste pocítili pocit hlbokej pohody.

Ako založiť vodnú záhradu?

Vytvorenie fondu nie je také zložité, ako sa zdá. S predtvarovaným tvarom, kompostom pre vodné rastliny a niekoľkými kamienkami na zaklinenie plantáží bude bazén pripravený na príjem lekien, lotosov ... a dokonca aj zlatých rýb! V okolí povodia sa v veľkých kvetináčoch v ružovej živici nachádzajú prasličky, tŕstia a Phalaris. Na dne je veľa vodných rastlín, ako sú paličky (Typha latifolia ), bažiny, prasličky a pestré návaly ... Arumy z Etiópie (Zantedeschia aethiopica ), ktoré sa vyznačujú veľkým listom a veľkými bielymi kvetmi, tiež ako vlhké kyslé pôdy. Nakoniec drieň oheň ohňom oceníte predovšetkým chladnú a vlhkú atmosféru tejto vodnej záhrady.

Rady záhradníka

Ak chcete pestovať vodné rastliny vo vaniach, zakúpte si jazierko a zošívajte ho vo vnútri svojich nádob, aby boli dokonale vzduchotesné. Tu sú zvislé čiary prasličky priniesť štruktúru tejto vodnej záhrady.

Príslušenstvo


Povodie Existuje veľa riešení na vytvorenie rybníka vo vašej záhrade s plachtou alebo predtvarovanými tvarmi. Urobte si však čas a požiadajte o radu odborníka skôr, ako začnete kopať, aby ste predišli sklamaniu. Tiež dbajte na to, aby žiadny strom nemohol poškodiť povodie svojimi koreňmi.
Drevená terasa odolná voči hnilobe Ak sa rozhodnete pre drevenú terasu, vyberte neošetrené prírodné drevo odolné voči prírode, ako je napríklad drevo Douglas.
Živičné nádrže Farebné živicové vane dodávajú tejto vodnej záhrade moderný rozmer.

Rastliny


Vodné rastliny Lotus, lekná Nymphaeas „Charles de Meurville“
Ostatné rastliny Marsh dúhovka, ponáhľa (Juncus effusus ), presličky (hyemale equisetum ), phalaris arundinacea "Picta", palička (Typha latifolia ), arumy z Etiópie (Zantedeschia aethiopica )

Odhadovaný rozpočet

Skôr ako začnete, uvedomte si, že vodné záhradníctvo je oveľa drahšie ako tradičné záhradníctvo a že si vyžaduje viac prípravy vopred. Výsledok však môže byť veľkolepý a stojí za investíciu. Kvitnúce rybník Naše praktické videá balkón, terasa a záhrada