V ateliéri spoločnosti Elise Fouin, dizajnérka antény

V ateliéri spoločnosti Elise Fouin, dizajnérka antényWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tieto sladké tridsiate roky vždy vedeli, čo chce v živote robiť. Art. A ak je dnes jednou z dizajnérov, ktorú treba pozorne sledovať, je to preto, že jej práca je veľmi blízka práci vizuálnej umelkyne. Rozdiel je vo funkcii. Jeho svetelné výtvory, vázy alebo police - nemohli byť viac funkčné, sú také krásne ako sochy. Transformácia banality každodenného života prostredníctvom predmetov alebo miest by mohla byť definíciou práce Elise Fouinovej. Treba povedať, že išla do dobrej školy a pozerala sa na jej kurz, všetko sa hodí. Od detstva vo Vesoul, kde maľba a klavír boli súčasťou jej školských aktivít, až po jej parížsku kanceláriu, jej život nasledoval cestu, ktorú si zvolila. Najprv tu bola Boulleho škola, zlatnícka sekcia. O tri roky neskôr, diplom v ruke, sa zapísala do dizajnu ešte v prestížnej škole a o dva roky neskôr vyšla so svojím druhým diplomom.

Kancelársky workshop v novej Paríži

Odtiaľ začína jej profesionálny život a nie je to také zlé, pretože získala stáž v krásnej agentúre. Tri roky strávi s Putmanom prácou na objektoch. Život je dobrý, začína v hlavnom meste. Elise Fouin a Paríž sú pravdepodobne silné príbehy, pretože dievčatko z východu má veľmi presnú predstavu o tom, čo robí najkrajšie mesto na svete ... najkrajšie mesto na svete. Jeho kancelárska dielňa sa nachádza v nedávnej štvrti neďaleko Grande Bibliothèque. Kinematografické miesto, kde vertikály sú budovy s čistými čiarami, niekedy vyvolávajú dojem, že žije v novej štvrti Londýna. Ale pre ňu je to predovšetkým Paríž a nikdy to neunavuje. Na stole tri jedlá s obrysmi mesta dosvedčiť jeho pripútanosť. Sú súčasťou projektu, ktorý nevidel denné svetlo, ale nezúfa. “Je to riad, ktorý som vyvinul pre Ateliers de Paris. Urobil som to v 3D a rád by som našiel francúzsky priemyselník, ktorý ho zverejňuje. „Skutočne sa pýtame, prečo by mali turisti radi používať parížske symboly, s hrnčekom, na ktorom je nápis„ Milujem Paríž “,„ keď existuje toľko možností evokujú mesto, “vysvetľuje.

Chuť papiera

Elise Fouin má však zvláštnosť lásky pracovať s materiálom predtým, ako sa zaujíma o formy. Povesť, ktorá pochádza z jeho prvej osobnej práce. Keď napríklad zistí nespočetné možnosti, ktoré si papier rezervuje. Odvtedy ju zviedli ďalšie materiály, ale vo svojej štúdiovej kancelárii kúpanej vo svetle stále existujú prekvapivé pozostatky tohto obdobia. Najmä vstupná stena obložená tapeta jeho vynálezu. Veľké lais nie sú spokojní s originálnou výzdobou, inšpirovanou pádmi masicotage v tlačiarňach. Je to tiež úložný priestor, pretože ponúka priestory na klasifikáciu vašej pošty alebo obľúbených fotografií. Elise Fouin to nazvala „funkčnou tapetou“. Mohlo to pridať estetiku a praktickosť. Ale to by bolo trochu dlhé!

Vstup do múzea

Fascinuje ju kov, papier, ale aj sklo. To je práve to, čo Elise Fouinová otvorila dvere múzea. Všetko to začalo návštevou školy, kde sa študenti naučili pracovať sklo pre laboratóriá. Skutočná jaskyňa Ali Baba pre mladú ženu, ktorá nikdy neunavuje sledovanie toho, ako sa pipety a cievky otáčajú. Odtiaľ sa zrodila myšlienka a váza trochu divná, krehká a napriek tomu spoľahlivá. Teraz je súčasťou zbierky MUDAC * v Lausanne. A ak je na to Elise hrdá, je to hlavne preto, že sa jej podarilo prinútiť sklársky priemysel pochopiť inak. * Múzeum dizajnu a súčasné úžitkové umenie.

Ďakujeme za jednoduchosť

Tento veľmi špeciálny pohľad na každodenné predmety je skutočne jeho ochrannou známkou. Priemyselníci, ktorí volajú Elise Fouin, sa nemýlia. Vedia, že to okamžite pôjde smerom k jednoduchosti a zároveň prinesie svoj pôvodný dotyk. Posledným doterajším príkladom bol editor dizajnu Petite Friture, ktorý ho požiadal o nástennú lampu. Elise Fouinová začala premýšľať o tom, čo ju vo všeobecnosti obťažovalo týmto druhom objektu: drôty a otvor, ktorý sa má pripojiť, keď ho chcete zmeniť. Takto sa narodilo Grillo , jednoduchá nástenná lampa, ktorá sa vojde do steny. Dalo by sa dokonca povedať, že mizne, pretože chce byť diskrétny a neutrálny.

Nezaberajte príliš veľa miesta

Áno, Elise Fouin sa postará, aby sa nepreťažila. Rád necháva priestor žiť. Dajte naň odtlačok prsta bez okázalosti, je to spôsob, ako robiť veci, ktoré im vyhovujú. Skontrolujeme to v usporiadaní jeho pracoviska. Ďalší z týchto nápadov zaberá veľká stena, kde sa nachádza jeho kancelária. Na drevenom opláštení kovové police vitajte všetky druhy predmetov. Je to stvorenie, ktoré ešte nebolo zverejnené, ale ktoré si zaslúži byť. Moderná verzia police, ktorá sa montuje ako hra Lego, pretože kovové postroje sú pripevnené na drevených stojanoch podľa potreby alebo túžby a bez kladiva. Pri pohľade na celok je táto harmonická jednoduchosť prekvapená. Veľmi Elise Fouin spôsob, ako vniesť ľahkosť do každodenného života.